У Зеленського оцінили ситуацію з водою для населення у Криму

Росія повністю несе відповідальність за ситуацію з водою у Криму / УНІАН

У Росії була можливість вирішити проблеми з водою у Криму за роки окупації півострова.

Україна не має наміру постачати воду до анексованого Криму допоки, доки не буде проведено повний комплекс заходів з деокупації півострова. Наразі у Криму вистачає води для потреб цивільного населення.

Про це розповіла постійний представник президента України в Криму Таміла Ташаєва, йдеться в матеріалі видання РБК Україна "Водна криза, репресії та COVID: що відбувається в окупованому Криму".

За її словами, Росія, як держава-окупант, згідно з міжнародним законодавством, повністю несе відповідальність за гуманітарну ситуацію і проблеми цивільного населення у Криму.

Чиновник уточнила, що за роки окупації Росія могла реалізувати низку заходів щодо вирішення цього питання. За даними Києва, наразі на півострові достатньо води для потреб населення.

Припинення водопостачання Криму

Росія у березні 2014 року захопила український Крим. До захоплення Криму Росією вода надходила на півострів з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді.

У квітні 2014-го Київ припинив подачу води у Крим. Влада України неодноразово зазначала, що подачу води в Крим буде відновлено, коли півострів повернеться під контроль Києва.

Читати такожЖурналіст назвала причину катастрофи з водою у Криму

"У неї (Росії) було шість з половиною років на ці проблемні питання. Це можна робити шляхом реконструкції водних споруд, трубопроводів, опріснення води, очищення річкових вод. За нашими даними, водних ресурсів, щоб покрити потреби цивільного населення, вистачає", - підкреслила Ташаєва.

Проблема прісної води у анексованому Криму

Новини заразКонтакти