У Брюсселі піддали критиці санкційну політику Вашингтона щодо низки країн, а також проектів Північний потік-2 та Турецький потік. Там вважають, що європейські держави повинні самі визначати і координувати свою політику, на яку не можуть впливати такі треті країни, як США.
Про це заявив високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель, повідомляє Європейська правда.
За його словами, політик стурбований посиленням політики санкцій Вашингтона стосовно деяких країн і проти європейських компаній. У якості прикладу він навів санкції США проти Куби, Ірану, Міжнародного кримінального суду, а також газових шляхопроводів Північний потік-2 і Турецький потік.
Як стверджує Боррель, Брюссель категорично не сприймає санкційне втручання третіх країн у політику Європейського Союзу. Такі заходи суперечать міжнародним правовим нормам.Читати такожПівнічному потоку-2 кінець: збунтувалася проти нього навіть Німеччина
"ЄС виступає проти застосування третіми країнами санкцій щодо європейських компаній, які законно ведуть бізнес. Більше того, ЄС вважає, що екстериторіальне застосування санкцій суперечить міжнародному праву. Європейська політика повинна визначатися тут, в Європі, а не третіми країнами", - додав Боррель.
Також він підкреслив, що у ЄС готові до компромісного діалогу, однак такий процес не повинен реалізовуватися під пресом загрози введення санкцій.Читати такожНімеччина готує санкції проти США через Північний потік-2
Раніше у Держдепі США заявили про готовність у рамках закону CAATSA Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій ввести низку обмежувальних заходів проти Північного потоку-2 і однієї з гілок Турецького потоку.
Пізніше у Вашингтоні відзначили, що санкції наразі не вводяться, однак Штати готові перейти до рішучих заходів в будь-який момент.
Нагадаємо, Америка обіцяла ввести санкції проти всіх юридичних осіб, причетних до будівництва Північного потоку-2.