У політсилі назвали оптимальним третій варіант розвитку подій.
У Слузі народу заявили про те, що у країни є три шляхи виходу з кризи, яку спровокувало скандальне рішення КСУ щодо відповідальності за недостовірне декларування.
"Або судді КС добровільно підуть у відставку, відкривши можливості для відновлення доброчесності, професіоналізму і конституційності в діяльності органу. Або долю цих суддів і їхніх нікчемних рішень вирішить вулиця", - заявили в СН у Facebook.
Третім шляхом вирішення кризи в Слузі народу назвали схвалення запропонованого Зеленським законопроекту про припинення повноважень усіх суддів КСУ.
"Перший шлях є нереалістичним, враховуючи поведінку суддів протягом цього тижня. Другий шлях створює додаткові небезпеки для державності. Тому третій шлях виходу з кризи залишається безальтернативним. Закликаємо всіх відповідальних і проукраїнських народних депутатів згадати, що Рада вже схвалювала політико-правові рішення для виходу з подібних криз", - підкреслили в партії.
Конфлікт з КСУ: що було раніше
Конституційний суд 27 жовтня виніс рішення про визнання неконституційності статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект № 4288, відповідно до якого припиняються повноваження всіх діючих суддів Конституційного Суду України.
Фактично внесення законопроекту в такій редакції може бути підставою для імпічменту президента Зеленського, заявив юрист Ростислав Кравець. За його словами, "запропонований законопроект неконституційний".
Голова КСУ Олександр Тупицький закликав владу врегулювати конфлікт і звернувся до президента Володимира Зеленського та спікера Ради Олександра Разумкова з проханням про переговори.