Заборона владою Берліна національної символіки України на пам'ятних заходах 8 та 9 травня є ляпасом державі і українському народу. Таке рішення - не тільки відсутність такту, а й катастрофа з точки зору політики. Заяви Німеччини про підтримку Києва в подібній ситуації виглядають порожнім звуком. Причому заборона символіки України, поряд з російською, стає величезним скандалом. Під російською символікою здійснюються звірячі злочини проти мирних українців. Інцидент просто обурює. Рішення німецької столиці має бути скасовано. Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.
У інтерв'ю RedaktionsNetzwerk Deutschland він піддав критиці владу Берліна, яка вирішила заборонити символіку української держави на заходах 8-9 травня. Дипломат назвав це ляпасом Україні та народу.
"Ми шоковані тим, що берлінська поліція заборонила 8 і 9 травня носіння українських прапорів. Це ляпас Україні і ляпас українському народу. Це не тільки свідчить про відсутність такту, а є катастрофічним політичним рішенням", - сказав Мельник, уточнивши, що слова Німеччини про підтримку України на тлі такої ситуації виглядають як порожній звук.
Також він акцентував увагу на тому, що нарівні з українською символікою на заходах заборонена і російська. Ситуація - величезний скандал, враховуючи вбивства мирних українців під національним прапором РФ.
"У столиці заборонено публічне носіння українського прапора, як і російського, під яким день і ніч здійснюються найгірші військові злочини проти мирного українського населення і десятків тисяч українців, жінок і дітей, холоднокровно вбитих, це величезний скандал", - сказав Мельник.
За його словами, зусилля поліції, яка забезпечує безпеку, зрозумілі, однак факт прирівнювання жертви зі злочинцем обурює.
"Жертву і злочинців прирівнюють, просто обурює", - сказав Мельник.
Також Андрій Мельник підкреслив, що місцева влада Берліна повинна "негайно скасувати це сумнівне рішення".
Поліція Берліна, щоб не допустити конфліктів, вирішила заборонити певну символіку на заходах, приурочених до 77-ї річниці закінчення Другої світової війни та звільнення Німеччини від націонал-соціалізму, які відбудуться 8-9 травня. Правоохоронці прагнуть забезпечити безпеку на заходах поминання і виступають проти "будь-якої форми підтримки, схвалення, або навіть прославлення агресивної війни Росії проти України, особливо на зборах".
"Не можна допустити, щоб війна переросла за межі демократичного дискурсу в конфлікти або суперечки у Берліні", - зазначено в повідомленні поліції.
Крім того, заборонено співати військові пісні, виконувати марші і скандувати гасла, що виправдовують або прославляють війну Росії проти України.
Винятки надаються для дипломатів, щоб вони вшанували пам'ять держав, які брали безпосередню участь у звільненні Німеччини.
"Ветерани Другої світової війни, дипломати, представники та делегації держав звільняються від цих правил, щоб вшанувати пам'ять держав, які безпосередньо брали участь у звільненні Німеччини", - підкреслюється в заяві правоохоронців.