Тупицький виконує свої обов'язки вдома, оскільки у кабінет його не пускають співробітники Управління держохорони України, і отримує зарплату у повному обсязі, повідомили в КСУ у відповіді на запит Укрінформу.
У запиті зазначається, що після відсторонення Тупицький не позбувся статусу судді КС.
“…з огляду на законодавчо передбачену процедуру обрання голови Суду, …указ президента України не має наслідком відсторонення Тупицького… від посади голови Конституційного Суду України", – зазначили у КСУ.
Конституційна криза в Україні та відсторонення Олександра Тупицького – що потрібно знати
Конституційний суд наприкінці жовтня 2020 року визнав неконституційним закон про запровадження кримінальної відповідальності за недостовірне декларування доходів суддями, депутатами та чиновниками.
Пізніше КСУ позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції права проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити їх реєстр.
Після цього Володимир Зеленський терміново скликав засідання Ради національної безпеки і оборони. Влада вирішила відновити відповідальність за недостовірні відомості в електронних деклараціях. Пізніше було відновлено повноцінне функціонування НАПК.
Наприкінці грудня того ж року Олександра Тупицького викликали в Офіс генпрокурора для вручення підозри у справі про приватизацію Зуївського енергомеханічного заводу (знаходиться у Донецькій області).
Тупицький не з'явився на виклик, і Офіс генпрокурора попросив президента тимчасово відсторонити його від виконання службових обов'язків. Український лідер відсторонив Тупицького своїм указом.