Амоса Хохштейна призначили старшим радником Держдепу США з питань енергобезпеки. Він також буде спецпосланцем США із реалізації угоди щодо запуску Північного потоку-2 із Німеччиною, йдеться в заяві держсекретаря Ентоні Блінкена в Twitter.
"Я призначаю Амоса Хохштейна старшим радником з питань енергетичної безпеки. Він унікально підходить для підтримки розробки та впровадження інтегрованої стратегії зміцнення глобальної енергетичної безпеки", - підкреслив держсекретар США.
Амос Хохштейн є близьким радником президента США Джо Байдена. Його також називають головним противником російського газопроводу Північний потік-2, який має з'єднати Росію та Німеччину в обхід України.
Хохштейн у 2017-2020 роках був членом наглядової ради українського Нафтогазу.
Читати також"Без газу точно не залишимося": Данилов оцінив загрози від Північного потоку-2
У квітні американське видання Politico писало, що Хохштейна можуть призначити спецпосланцем США для того, щоб він "вбив" російський Північний потік-2. Але після цього Байден скасував санкції проти оператора газопроводу і взяв курс на поліпшення відносин між Вашингтоном і Берліном.
США і Німеччина 21 липня оголосили про укладення угоди з приводу російського енергетичного проекту Північний потік-2. Згідно з документом, Німеччина гарантує запуск національних і європейських санкцій щодо Росії у разі нової агресії Москви щодо Києва. При цьому Берлін повинен посприяти у продовженні російсько-українського контракту на транзит газу до Європи ще на 10 років.
На Банковій розкритикували документ. Прес-секретар президента України Сергій Никифоров сказав, що угода Штатів і ФРН по СП-2 нічого не гарантує Києву і є тільки декларацією. Тому українська держава і надалі буде протидіяти проекту і вести переговори із Заходом.
Журналісти Bloomberg написали, що Німеччина не зупинить роботу Північного потоку-2 у разі нової агресії Росії проти України. Якщо буде реалізований такий сценарій, то Євросоюз впровадить нові санкції щодо Москви.
Тим часом в Європі утворився дефіцит газу, в результаті чого стався сплеск ціни на паливо. У ГТС України і Нафтогазі звинувачують у цьому Газпром, який відмовляється від додаткових поставок газу через українську територію, щоб прискорити запуск Північного потоку-2.