Епопея з вимогою МВФ зберегти Ситника на посаді глави НАБУ не витримує ніякої критики. Незважаючи на той факт, що правоохоронний орган не показав ефективності роботи, Фонд потрапив у відверто "ідіотську" ситуацію. У підсумку це не вплине на надання Україні траншу в розмірі 2 $ мільярдів, однак Київ повинен задуматися про будівництво власної економіки, щоб не залежати від настрою Заходу.
Про це виданню Главред розповів політичний і економічний експерт Тарас Загородній.
"Україна - країна абсурду, яка доводить до абсурду навіть своїх міжнародних партнерів. Очевидно, лист в офіс президента писав не особисто глава місії МВФ, а наші шановні грантоїди. Вони, ймовірно, давно борються за Ситника і носяться з ним, як з писаною торбою. Хоча реально результати роботи глави НАБУ нульові, до того ж, він потрапив до реєстру корупціонерів. Грантоїдські ігри втягують МВФ в ідіотську ситуацію. Розумію, якби Ситник був таким собі капітаном Каттані, який би садив корупціонерів і показував відмінні результати роботи . Але ж ні, мова йде про абсолютно неефективну структуру, яка проїдає гроші, не приносячи ніякої користі. Грантоїди затівають таку гру, оскільки не хочуть відповідати за те, що накрутили. Адже саме вони сформували Ситника, абсолютно імпотентні НАБУ і САП, маячні закони ... ", - вважає політолог.
Читати такожНакази для колонії чи справедливі вимоги: чи є життя без МВФЗа словами аналітика, історія з лобіюванням Фондом збереження Артема Ситника в якості глави НАБУ не закінчиться його відставкою. Чиновник пропрацює ще кілька років, але не продемонструє ефективної роботи.
"Захищаючи від звільнення, як МВФ думає, чесного борця з корупцією, він втягується в ідіотську ситуацію. Добре, припустимо, зараз Ситника відіб'ють і залишать на посаді ще на декілька років, але ж і за цей час результатів не буде. А це значить, що вони з ним ще більше потонуть", - вважає Загородній.
Тим часом, незважаючи на протиріччя між Фондом і Києвом, Україна все одно отримає кошти від організації.
"Я думаю, що ця історія насправді не особливо вплине на дії МВФ щодо України. Тим більше, що МВФ вже пообіцяв виділити нашій країні 2 млрд доларів на боротьбу з коронавірусом, незалежно від історії наших відносин", - запевняє експерт.
Як стверджує Загородній, жодній державі не вдалося стати благополучною і процвітаючою в умовах фінансової підтримки МВФ. Тому країна повинна піти на переговори щодо реструктуризації заборгованості і, нарешті, взятися за будівництво власної економіки.
Читати такожЗахід прийняв рішення виштовхнути Україну в обійми Росії"Україні потрібна нормальна економічна політика, що дозволяє розвивати власний бізнес і промисловість. Тоді ми не будемо мати потребу в подачах МВФ, зможемо не слухати Фонд і всю цю гоп-компанію. Оскільки дотримання того, що вони говорять, призводить лише до того, що в Україні заробляють тільки банкіри і спекулянти, і все. Нісенітниця, пов'язана з "сектою свідків МВФ", повинна нарешті закінчитися. Повинно бути введено нормальне управління Нацбанком, який, в свою чергу, повинен стимулювати розвиток національної економіки, а не бігати за МВФ, як за останньою інстанцією. Потрібно скоротити витрати бюджету за рахунок витрат на антикорупційні органи, знести наглядові ради, які ні до чого не призводять. В результаті ми отримаємо необхідний ресурс для розвитку економіки, а не чекатимемо "манни небесної" від МВФ", - резюмує Загородній.
Раніше колишній глава Мінфіну Ігор Уманський пояснив, які варіанти є в України в разі розриву домовленостей з МВФ.