Україна займається розробкою перспективної стратегії з економічного розвитку Донбасу . Вже у вересні експерти планують надати уряду дорожню карту реалізації цієї ініціативи. Саме в рамках такого підходу Київ бачить так званий особливий статус Донбасу - розвиток в регіоні інвестиційного клімату та побудову нової моделі економіки на локальному рівні.
Про це пише віце-прем'єр-міністр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков у своєму матеріалі для Atlantic Council.
За його словами, стратегія буде працювати на добробут районів Донецької та Луганської областей, які зараз знаходяться під контролем Києва. Як тільки звільнять окупований Донбас, програма буде поширюватися і на цю частину регіону.
"Можливо, це найкраще описати як український підхід до поняття "особливий статус" регіону для того, щоб трансформувати там інвестиційний клімат і реалізувати нову економічну модель на регіональному рівні", - зазначає чиновник, висловивши надію, що у вересні цього року з'явиться дорожня карта ініціативи, після чого протягом 6 місяців проведуть розрахунок вартості реалізації стратегії. Читати такожУ МЗС розповіли, чи буде Донбас впливати на політику України і який статус очікує регіон
Крім того, Резніков закцентував увагу на тенденції, згідно з якою у ЄС на тлі боротьби з COVID-19 розмірковують про перенесення своїх виробничих потужностей з Китаю ближче до Європи. Україна з успіхом може скористатися таким шансом.
"Як один з найбільших сусідів ЄС, Україна ідеально підходить для виконання цієї ролі, а регіон Донбас володіє багатьма специфічними атрибутами, необхідними для того, щоб зіграти провідну роль", - підкреслив український чиновник.
Нагадаємо, в травні у фракції Слуга народу заявили, що стратегія Петра Порошенка з реінтеграції Донбасу не спрацювала. У свою чергу, президент Володимир Зеленський вирішив змінити тактику вирішення конфлікту на сході України.