Шанс на зупинку реалізації проекту Північний потік-2 дійсно існує, і президент Зеленський правильно навів аргумент для ЄС, згідно з яким Росія може використовувати газове питання для шантажу відтепер вже не України, а Європи. Києву слід провести серйозну роботу з Вашингтоном. Якщо американська двопартійна система спрацює у Конгресі США, а на виборах у ФРН переможе Партія зелених, то дійсно з'явиться можливість зупинки запуску російського газопроводу. Про це заявив політик, колишній глава СБУ Ігор Смешко.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів, що аргумент Зеленського про те, що Москва відтепер замість Києва шантажуватиме газовим питанням Європу, є доречним. Причому американські сенатори з цим згодні. Якщо Україна проведе грамотну роботу з США, а на виборах у Німеччині восени здобудуть перемогу противники СП-2, з'являться шанси на зупинку введення в експлуатацію трубопроводу.
"Президент Зеленський на зустрічі з американськими сенаторами дуже правильно навів приклад України, як Росія використовувала свого часу наш газопровід для шантажу нас. Сенатори після цього погодилися, що таке повториться і з Європою. Фактично Європу садять на голку, яку можна використовувати в політичних цілях. У нас велика діаспора у США, потрібно проводити там роботу, потрібно в Конгресі проводити роботу. Теоретично, якщо двопартійна система спрацює в Конгресі, вони можуть прийняти відповідний акт і плюс якщо Партія зелених переможе на виборах у Німеччині, є шанс", - пояснив Смешко.Читати такожАваков зробив заяву про погрози Росії Україні після слів Путіна щодо Північного потоку-2
Також він підкреслив, що запуск Північного потоку-2 є "сильним ударом" по Україні, і навіть президент США Джо Байден визнав, що проект зупинити вже не вдасться. Однак якщо Конгрес США покаже ЄС загрозу енергетичній безпеці Європи у зв'язку з реалізацією газопроводу, ситуація може змінитися.
Президент України Володимир Зеленський раніше на зустрічі з американською делегацією сказав про те, що США і Євросоюз повинні зупинити роботи з добудови СП-2. Енергетичний проект Росії становить серйозну небезпеку для Києва.
Посол України у Берліні Андрій Мельник заявив, що Київ вже направив Німеччині прохання про включення української держави до перемовин між ФРН і США про долю Північного потоку-2. Ініціатива України пов'язана з тим, що ситуація з газопроводом вкрай небезпечна для української держави.
Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков припустив ситуацію, за якої у СП-2 можуть виникнути проблеми на етапі сертифікації та страхування газопроводу.
Російський депутат В'ячеслав Ніконов сказав, що новий удар по Північному потоку-2 може відбутися вже восени. Якщо до влади у Німеччині прийде Партія зелених, США спробують зупинити запуск газопроводу.