Конституційний суд України визнав неконституційними деякі положення судової реформи президента Володимира Зеленського, заявив представник президента в КСУ Федір Веніславський.
За його словами, ряд положень реформи були скасовані.
"Сьогодні КСУ виніс рішення щодо судової реформи Зеленського. Неконституційними визнані ряд положень", - повідомив Веніславський, передає РБК-Україна.
У той же час юрист Андрій Портнов у своєму телеграм-каналі написав, що все повернулося до початку.
"Звільнили Генерального прокурора, але хоч щось від нього залишилося - він встиг провести судову реформу, передав судові органи під зовнішнє управління, за що його похвалив Фонд Сороса та інший бродячий грантоїдівський ширвжиток.
Хоча, ні, нічого не залишилося, — сьогодні Конституційний Суд скасував цю реформу. Півроку легковажності і повернення до початку. Прекрасні реформатори", - зазначив Портнов у своєму телеграм-каналі.
Нагадаємо, закон про судову реформу, який ініціював президент Володимир Зеленський, у четвер, 7 листопада 2019 року, вступив в силу.
Закон стосується діяльності ВККСУ та Вищої ради правосуддя. Документ передбачає новий порядок формування кваліфкомісії, згідно з яким Вища рада правосуддя буде призначати членів комісії за результатами конкурсу. При цьому склад ВККСУ скорочено з 16 до 12 членів. Крім того, всі, хто входить до складу комісії, отримуватимуть зарплату на рівні судді вищого спеціалізованого суду.
Документ також передбачає скорочення складу Верховного суду з 200 до 100 осіб, а базовий оклад скорочено з 75 до 55 прожиткових мінімумів – до 105 655 гривень.
Додамо, що 16 жовтня 2019 року парламент України за допомогою голосів 236 народних обранців ухвалив у другому читанні законопроект №1008 про зміни в органах суддівського самоврядування, внесений президентом Володимиром Зеленським.