Відомий соціолог Ірина Бекешкіна пояснила причини зниження рівня довіри українців до Ради.
На її думку, таку статистику соціологи спостерігають після кожних виборів - заявила Бекешкіна в коментарі виданню "ГОРДОН".
"Падіння рейтингу уряду було передбачуваним. Так відбувається після всіх виборів. Інша справа, що спочатку рівень довіри був більшим, ніж завжди. Наші громадяни вважають, що ми знову пішли в неправильному напрямку. Хоча ще в грудні, на їхню думку, йшли в правильному. Взагалі відчуття, що ми знаходимося на вірному шляху, в українців є лише після виборів. Після останнього волевиявлення ми досить довго перебували в цьому стані. Але ось тепер з нього вийшли. Коли в Україні змінюється влада, громадяни вважають, що ось вона, нова влада, все зробить, як треба. Але керівництво країни не робить так, як очікувалося", – підкреслила Бекешкіна.
Також вона відзначила той факт, що громадяни Україні й досі продовжують довіряти волонтерам.
"Довіри до правоохоронних органів, судыв, прокуратури у нас ніколи і не було. Волонтерам ж, навпаки, люди довіряють, як і раніше. Тобто тут нічого не змінилося. Знижується довіра до Верховної ради і уряду, що очікувано. Це все – поствиборчі процеси. Мені б цікаво було подивитися на рейтинг президента. До цього він тримався на досить хорошому рівні. І це, по суті, єдина відмінність, якщо проводити паралелі з минулою владою", – резюмувала Бекешкіна.
Так, згідно з дослідженням соціологічної служби Центру Разумкова, опублікованому 21 лютого, повністю підтримують діяльність нинішнього уряду України 6% громадян, окремі заходи – 34%, взагалі не підтримують – 50,9%.
Як наголошується в дослідженні, рівень довіри до уряду істотно знизився в останні місяці. Високих показників він досягав у вересні 2019 року, коли урядові довіряли 57% респондентів, а не довіряли лише 22%.
Як раніше писав Главред, згідно з результатами опитування Центру Разумкова та фонду Демократичні ініціативи, менше половини українців вважають, що події на Майдані(45,5%) Революцією Гідності. 17,7% українців вважають, що на Майдані сталася "вимушена зміна влади не цілком легітимними засобами".
Ще 23% заявили, що в 2014 році відбувся антидержавний переворот".
Також нагадаємо, більшість опитаних громадян України готові захищати свою позицію за допомогою участі у виборах, з'ясували соціологи.