Україна деградує від потужної промисловості до пастушості і збиральництва

МВФ / Reuters

Західній метрополії від нас треба лише сировина, яку їх промисловість обробить і продасть нам же у вигляді товарів з доданою вартістю.

Досвід Монголії дуже схожий на наш. У 1991 році Монголія, яка до цього успішно відбудовувала і диверсифікувала свій промисловий сектор, розвиваючи повільно, але впевнено свою економіку, впустила МВФ і відкрила свої ринки.

Все, як і у нас: мінімізація ролі держави, "невидима рука ринку", розпродаж активів і виконання всіх інших вимог МВФ.

Всього за десятиліття Монголія деградувала з промислової країни до рівня пастушої. Втім, досвід будь-якої країни, в яку господарськи входив МВФ, говорить про те ж.

Ось зараз вже і Вітренко, посилаючись на Адама Сміта, заявив, що урановий ГЗК треба закрити, а займатися можна і сільським господарством. Але Вітренко або погано читав Сміта, або зовсім не зрозумів, про що Сміт писав, або просто для важливості його ім'я назвав.

Справа в тому, що відкритий ринок, за Смітом, необхідний для розвинутих економік, дуже згубний для економік країн, що розвиваються. Тому що сильна промисловість в умовах відкритого ринку і рівних можливостей завжди знищить слабку (що розвивається).

Читати такожЗеленський направить в Раду законопроекти на допомогу в отриманні кредиту від МВФДотримуючись принципів Сміта, метрополії в особі МВФ від колонії (від нас) треба лише сировину, яку промисловість метрополії обробить і продасть нам же у вигляді товарів з доданою вартістю.

І в даному випадку розвиненій промисловості дійсно вигідніша та сировина, що дешевше. Але - не нам! Хоча, можливо Вітренко це і говорив від імені тих, чиї інтереси він представляє, а не в інтересах України.

Просто треба зрозуміти: для того, щоб розбагатіти, ми повинні копіювати дії багатих країн періоду, коли вони розвивалися, а не виконувати їхні вимоги.

Тому що багаті країни знають, що єдиний мультиплікатор в економіці - це створення доданої вартості, а це - обробна промисловість. І цю промисловість треба розвивати, захищаючи свої ринки і воюючи за ринки зовнішні.

У нас же - рівно навпаки: від ємних і традиційних ринків Росії і країн СНД ми відмовилися, іншим зовнішнім ринкам ми не потрібні, а свої ринки ми відкрили для розвиненої і сильної промисловості заходу, вбиваючи, при цьому, свою, угроблену, слабку і не конкурентну.

Новини заразКонтакти