Нещодавно Чеська Республіка вислала 18 співробітників російського посольства, оскільки розслідування чехів встановило зв'язок російської розвідки з вибухом на складі боєприпасів в 2014 році.
До вибуху, як встановили чехи, причетні співробітники ГРУ РФ Мішкін і Чепіга - добре всім відомі "цінителі соборів" в Солсберрі. Зброя, яка згоріла при вибухах, нібито, призначалася Україні, однак, я не про це зараз.
Ось ці ось вибухи, особисто я схильний розглядати дещо складніше, ніж це прийнято в нинішній "кліповій" медіасвідомості. Ось дивіться, диверсія ГРУ РФ в Чехії стала причиною не тільки матеріальних збитків, але і причиною смерті двох громадян Чехії. Що зробила Чехія? Ну зрозуміло, чехи ж не будуть бомбити російські міста і засилати диверсантів під Москву.
Прага відразу відреагувала, так, як вважала за потрібне і можливим, а саме - висилкою російських дипломатів. Така, загалом, серйозна дипломатична відповідь. Не воювати ж з ядерною державою через двох осіб. А тепер запитайте себе - Чехія - член НАТО? Відповімо разом - так, звичайно! Чи може доведена в правовій площині військова диверсія, вважатися актом агресії проти Чеської Республіки?
На мій погляд - це так, це агресія, адже чеське правосуддя встановило і країну, причетну до вибухів, відомчу (військову) приналежність і навіть особистості диверсантів. Отже, згідно зі статтею № 5 Статуту НАТО, напад на одну з країн-членів Альянсу є нападом на всіх членів цієї організації, це суть і принцип колективної оборони, без якого НАТО, як військова організація, зовсім не має сенсу.
Читайте такожУ конфлікті з Чехією Росія може відігратися на УкраїніІ що ж головна сила НАТО - США? Що там наш новоявлений жорсткий "рейган"? Як на цю кричущу ситуацію, що трапилася не десь в Україні, а центрі ЄС, відреагував Байден?
А ніяк! Ой ні, пардон, держсекретар США Ентоні Блінкен, якого ми тут чекаємо в гості, поговорив по телефону з прем'єр-міністром Чехії Бабішем. Блінкен висловив "солідарність" з Чехією в її відповіді на дії Росії. Зрозуміли?
"Держсекретар Блінкен підкреслив солідарність США з Чеською Республікою в її мужній відповіді на підривні і смертоносні дії Росії на чеській землі".
Це все!
Давайте ще раз. Ось, коли в березні 2018 року, при "проросійському" Трампі теж, до речі, співробітники ГРУ РФ, між іншим ті ж, "засвічені" отруїли Скрипалів, а потім ще загинула громадянка Великобританії, Лондон відразу відреагував санкціями і висилкою дипломатів. Тому що це саме військовий напад! Тоді, в 2018 році, відповідно до колективних дій "з оборони Альянсу", країни НАТО теж висилали російських дипломатів.
Наприклад, США тоді вислали аж 60 російських дипломатів. І це Трамп, якого завжди нудило від однієї згадки про НАТО і якого часто журили за те, що він противник "спільних дій з Європою".
А хто сьогодні підтримав Чехію? Не на порожніх словах, як Блінкен, а на ділі. Відповідаю - Чехію, яка піддалася диверсійній атаці, на ділі, підтримали тільки Словаччина і країни Балтії - вислали російських дипломатів. Інші країни НАТО ніяк (!) не відреагували. Неначе це їх не стосується. Ні Макрон, ні Меркель ніяк не зреагували. Лише слова. Без дій.
Тільки "заклопотаність " і "стурбованість". Ну, з цими "пуделями" Путіна все зрозуміло, але Байден...
Ось так, громадяни. Яка після цього "ціна" слів Джозефа Байдена про "євроатлантичну солідарність"? Якщо, хтось вважає за краще вірити в ілюзії, я не проти. Я нікого не переконую, однак, стверджую, що Москва робить все поступово. Поетапно.
Потрошку. Путін пробує НАТО і Євросоюз на вошивість. Це не жарти.
Для Москви стратегічно важливо показати європейським країнам, що НАТО - це вже давно фікція і застаріла імпотентна структура, яка боїться воювати, якщо хочете. Путін і його найближче оточення про це говорять майже відкритим текстом.
Цим пронизана вся російська пропаганда, російський кінематограф і російська література. Які ще потрібні докази того, що Путіну стратегічно необхідно розвалити євроатлантичну єдність, щоб "працювати" з кожним в "індивідуальному" порядку? Так, як звикли в Кремлі. Кожній сестрі по "сережці". Як з Меркель і як з Макроном.
Якщо хтось думає, що сховавшись за "парасолькою" НАТО, в новому світопорядку можна відчувати себе в безпеці, як раніше, то зараз це далеко не так. Особливо, якщо твої кордони недалеко від кордонів Росії.
І, якщо зараз основні країни НАТО, і головна сила Альянсу - США, по суті, проковтнули цю диверсійну атаку на Чехію, а після цього ще запрошують Путіна на "кліматичні саміти", домовляються про щось там "говорити" на якихось "майданчиках" в червні. Це звичайно ж дає Кремлю підставу вважати, що можна, в дуже недалекому майбутньому, спробувати щось більш "веселе".