Потрібно розуміти деяку специфіку наслідків прийнятих Кремлем рішень. Санкції, які ввели за Крим, відгукнулися в 14-15 році падінням рубля з 30 до 60 рублів.
Звичайно, причиною краху став не тільки Крим - це почала розвалюватися взагалі вся модель путінської злодійської економіки, але Крим став тригером, який запустив цей процес. Фактично 45-50 рублів, які тепер додалися до ціни за долар (і відповідно, до всього імпорту - а у нас, як відомо, імпорт займає значну частину споживчого і не тільки ринку) - в загальному, ці 40-50 рублів сьогодні стали ціною Криму і всіх інших стратегічних перемог. Перемагає Путін - платить вся країна.
Тепер після історії з Навальним досить імовірно, що будуть додаткові санкції і проблеми, причому навряд чи точкові. Світова криза має свої закони, головний з яких - з'ясування питання: "За чий рахунок". Росія в цьому сенсі вельми зручна.
Видалення Росії з сировинних ринків дозволить отримати додаткові доходи всім, хто залишиться - причому виграш буде і за збільшеною ціною, і за обсягами продажів, так як російську частку ринку, звичайно, по-швидкому переділять.
Думаю, що зараз дуже зручний момент політичними рішеннями викинути російський газ і нафту з ключових ринків. Заодно і не тільки газ, Читати такожРФ з енергетичної наддержави перетворилася на сировинного банкрута звичайно. Якийсь експорт, звичайно, залишиться, але підсумок виглядає вельми очевидним - курс долара знову виросте з лагом в півроку-рік, промисловість додатково "схлопнется", витрати населення ще стиснуть.
Якщо хтось думає, що куди вже більше ужимати, той помиляється. Долар в день - цілком робоча сума, на яку живе чверть світу. Сама злиденна, звичайно, але при Путіні з його братвою іншої дороги, крім як туди, у Росії все одно немає.