Пам'ятаєте як у Рокфора з мультфільму "Чіп і Дейл" відключався мозок при запаху сиру? Ось так само у деяких українців відключається мозок, коли є можливість позлити росіян.
Аналогічно мозок відключився при згадці асоціації ЄС. Як тільки у нас почули, що ми щось підписуємо з ЄС, то автоматично спрацював вимикач відключення мізків! Плювати, що асоціація не гарантує вступу до ЄС. Плювати, що умови не найкращі і можна було б ще поторгуватися. Головне, що підписали, а які умови підписали, то всім по барабану.
Як діти. Мама купила велосипед і я найкрутіший на вулиці. Плювати, що у мами грошей немає. Що мама в кредит влізла. Що їсти і одягнутись не буде за що. Дитину це не цікавить. Головне мама купила велосипед.
Читати такожЧому в Україні все погано з виробництвом зброїЗ британськими катерами так само. Ми купуємо катери. Будемо їх виробляти у себе вдома. У росіян рвуться пукани. Ось що головне.
Так що не так з цими катерами?
Для початку раджу поцікавитися що таке UKEF. Щоб заощадити вам час, то це організація створена для підтримки британського експорту! Британського експорту, а не виробництва інших країн! По суті, кредит розміром $1,6 млрд нам дали для того, щоб ми купили щось у британців.
А як же виробництво? В Україні буде вироблятися тільки один корпус. Його вартість становить 5-10% від собівартості. Ми навіть не зможемо озброїти катер ракетою Нептун.
Якщо трохи поцікавитеся, то точнісінько подібний контракт уклала Греція в 2000 році! Вони купували катери такого ж класу. І за умовами, корпус катера будувався на грецькій верфі Elefsis Shipyards, а Vosper Thornycroft (нині BAE Systems) забезпечував постачання обладнання, озброєння і подальше матеріально-технічне забезпечення.
Якщо в Україні будуватимуться лише корпуси для катерів, то передача технологій стосуватиметься лише самого корпусу. Ніхто нас не вчитиме створювати електроніку та обладнання для катера. Ми все це будемо імпортувати. А потім ще платити за технічне обслуговування в подальшому. Тому нам і дали кредит від UKEF.
Враховуючи, що сам корпус розроблявся в далекому 1992 р для ВМФ Катару, то навіть тут ми отримаємо технології 30-річної давності. Якщо хто забув, то 30 років тому ми могли будувати авіаносці і фрегати. Наш флагман Гетьман Сагайдачний спущений на воду теж у 1992 році.
І наскільки повинен бути розвинений комплекс неповноцінності, щоб радіти застарілим технологіям Заходу і поливати брудом свої.