Якщо Трамп програє вибори, то забарикадуватися у Білому домі йому не вдасться

Джо Байден і Дональд Трамп / Колаж Reuters

Законодавчо у Трампа не так багато інструментів, щоб втекти від визнання перемоги Байдена. Тому, щоб залишитися при владі, він може всіляко тягнути час.

Подальші дебати кандидатів у президенти США навряд чи скасують. Але, за великим рахунком, відбудуться вони чи ні - вже й не важливо, бо після того, що весь світ побачив на перших дебатах, вони вже нічого не змінять. Напевно, і зараз кандидати продовжать один одного тролити, ображати і звинувачувати у всіх смертних гріхах.

Якщо вірити соціологічним службам, які публікували результати за підсумками дебатів, то штати, які не визначились, більше схиляються до Джо Байдена. Якщо ж брати до уваги загальну ситуацію і близькі до республіканців соціологічні служби, то вони говорять про невизначену ситуацію. Виходячи з цього, сказати чітко, як саме себе поведуть штати, що не визначились, у день виборів, не можна – все буде залежати від того, скільки електорату мобілізують обидві сторони, скільки американців візьмуть участь у голосуванні, чи мобілізують демократи афроамериканське співтовариство і молодь, що раніше не вдалося ані Хілларі Клінтон, ані Берні Сандерсу. Тому розрив між кандидатами буде невеликим, що породжує певні політичні ризики.

Найрадикальніший варіант, на який можуть піти обидва кандидати – це ініціювати або повний перерахунок голосів, або в окремих штатах (як це вже було на виборах президента США у 2000 році). Тим паче, що поле для спекуляцій дуже вдале, адже американці цього року голосуватимуть Читати такожТрамп не піде, навіть якщо програє виборипоштою.

Однак до розмов про те, що Трамп буде триматися за владу або забарикадується в Білому домі, варто ставитися скептично, тому що законодавчо у нього не так багато інструментів, щоб йти від визнання перемоги Байдена. Єдине, що він може – це лише затягнути час і, наприклад, не поспішати з визнанням поразки у випадку програшу. Але і це можливо тільки у випадку, якщо Трампу і його команді вдасться провести до Верховного Суду свого суддю, над чим вони зараз активно працюють.

Ілля Куса, експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього, спеціально для Главреду

Новини заразКонтакти