Американські кіностудії активно відмовляються від своїх принципів з підбору расової належності для акторів у фільмах, які йдуть на китайський ринок.
Як виявилося, один з найбільших ринків кінопрокату в світі не підтримує західні принципи щодо того, якого кольору шкіра повинна бути у акторів, які грають в кіно.
Американське академічне дослідження показало, що починаючи з 2012 року, коли китайський уряд дозволив збільшити прокат іноземних фільмів у своїй країні, в голлівудські фільми стали залучати більше світлошкірих акторів на головні ролі.
Дослідники дійшли висновку, що американські кіностудії влаштовували кастинг, щоб задовольнити естетичні переваги китайських кіноглядачів в культурі, яка приділяє особливу увагу світлій шкірі - явище, відоме як колоризм.
Колоризм - це не расизм. Можуть бути значні відмінності у відтінках шкіри всередині рас, А колоризм може проявлятися у людей однієї і тієї ж раси.
У процесі дослідження було вивчено більше 3000 фільмів з 2009 по 2015 рік, і виявилося, що фільми, зняті після 2012 року продемонстрували збільшення числа світлошкірих акторів у головних ролях на 8%. Зрушення в бік світлої шкіри стався тільки в тих жанрах кіно, які китайський уряд зазвичай допускає на китайський ринок, таких як бойовики і великі блокбастери.
Категорії фільмів, які зазвичай не цікаві китайському ринку, такі як фільми жахів і комедії, не демонструють цього "світлого зрушення".
Нагадаємо, що для отримання Оскара ввели жорсткі правила за кількістю акторів нацменшин і расової приналежності акторів, а також їх частки у складі знімальної команди. Для того, щоб фільм міг претендувати на Оскар, потрібно виконати величезний перелік умов.