Ви дізнаєтесь:
Як правильно садити малину, щоб вона не розросталася у саду, адже це буде лише спричиняти проблеми для її родючості - Главред зібрав корисні поради.
Фахівці розповіли про те, що існують перевірені методи, як уникнути великого розростання малини. Садівники рекомендують оточити малиновий сад рослинами, які стануть конкурентами із малиною за поживні речовини і воду. Наприклад, за допомогою висадки щавлю вдасться сповільнити ріст малини. Спеціалісти також повідомили, що у процесі росту щавель виділяє речовини, які перешкоджають утворенню та сильному росту прикореневих відростків у малини.
Також гарним блокатором розростання малини є квасоля, як зелена, так і спаржева. Біля її коренів утворюються бактерії, які виділяють велику кількість азоту, тож він буде стимулювати зростання зеленої маси малини, але водночас і ріст коріння буде сповільнюватись.
Досвідчені садівники радять садити саджанці малини у затишному місці, де буде достатньо сонця. Тож варто надавати перевагу ділянкам, які будуть захищені від холодних протягів. Однак, не варто садити малину в напівтіні, адже у такому випадку вона буде плодоносити значно пізніше, а ягоди втратить свій неймовірний смак та вигляд.
Для посадки малини необхідно обирати місця на рівних ділянках. Категорично не підійдуть впадини та низини, адже у таких місцях застоюється холодне повітря і зайва волога. Садівники попереджають, що у таких місцях рослини будуть набагато довше рости та частіше страждатимуть від грибкових хвороб і часто підмерзають. Однак не поспішайте садити малину на ділянках на значному підвищенню, адже тоді рослина буде потерпати від нестачі вологи, а це призведе до всихання кореневої системи малини.
Багато досвідчених садівників перед висаджуванням малини у землю, попередньо замочують кореневу систему саджанців у воді на 2 години. У воду необхідно додати системний фунгіцид, а при необхідності, інсектицид для захисту від ґрунтових шкідників.
Також існує ще один метод, щоб захистити саджанці малини. Варто також замочити кореневу систему саджанців на 1-2 години лише у воді, а потім, безпосередньо перед посадкою, коріння потрібно занурити у суміш води, фунгіциду, глини або гідрогелю. Ця суміш має буути схожа на консистенцію рідкої сметани і утримуватись шаром 1-2 мм на коренях. Це допоможе захистити коріння малини від пересихання.
Щоб малина рясно вродила, досвідчені господині на дно ямки додають перегній та змішують його із землею, а потім зверху варто посипати шаром ґрунту, щоб коріння саджанця не мало прямого контакту кореневої системи із добривом. Після того як ви посадили саджанець у ямку, варто поступово засипати землею його, обережно ущільнюючи кожен шар. Після цього потрібно ретельно зволожити ґрунт. Для цього варто гарно полити саджанець між шарами землі, зачекати поки вода повністю вбереться, а потім засипати наступний шар.
Фахівці також радять додатково після посадки малини замульчувати прикореневу зону соломою, некислим торфом або перегноєм. Це допоможе зменшити випаровування вологи із ґрунту та знизить швидкість росту бур’янів.
Дивіться відео про те, як правильно підживлювати малину навесні: