Розмарин - одна з найпопулярніших приправ, яка багато страв зробить смачнішими та ароматнішими. Якщо вам не хочеться кожен раз вирушати в магазин, то можна спробувати виростити розмарин удома, тоді приправа завжди буде під рукою.
Розмарин має іншу назву - "морська роса" або "морська свіжість". Точніше саме так це слово перекладається з латини. Таку назву приправа отримала не просто так - розмарин має насичений та благородний аромат. Він свіжий, приємний, трохи солодкуватий. У ньому гармонійно поєднуються нотки цитрусових, камфори, евкаліпта та хвої.
Розмарин ідеально підходить для страв з риби і овочів. Також використовується з м'ясом, доповнює салати, закуски, супи, соуси, м'ясні фарші, піцу, страви з картоплі, квасолі й гороху.
Іноді гілочку розмарину кладуть у напої (лікери, вино, горілку, пунш, грог та пиво). Спецію також нерідко додають в хліб, випічку і десерти.
До речі, розмарин не лише надає неповторного смаку їжі, але й приносить користь для здоров'я, оскільки містить велику кількість біологічно активних компонентів.
Зокрема, розмарин здатен покращувати пам'ять, знімає запальні процеси та больові відчуття. Також стимулює кровообіг, виводить з організму токсини і запобігає передчасному старінню.
Вживати розмарин можна не всім. Він протипоказаний при алергії на цю траву. Також розмарин не можна застосовувати при хворобах шлунково-кишкового тракту і підвищеній кислотності шлунка.
Розмарин придатний для вирощування в квартирі. Причому проростити можна навіть гілочку, куплену в магазині.
Щоб виростити розмарин удома, купіть упаковку зелених гілочок і виберіть з них одну з найбільш пишним листям.
З нижньої частини гілочки потрібно обірвати листя і обробити її корневином. Зріз гілки присипати товченим вугіллям.
Далі гілочку потрібно опустити в стакан з дощовою або талою водою, розчинивши перед цим одну пігулку активованого вугілля.
Щоб створити тепличні умови, розмарин накривають пакетиком і знизу підв'язують для герметичності.
Склянка повинна стояти в теплому місці. Воду потрібно міняти раз на три дні, кожен раз додаючи активоване вугілля.
Через два тижні повинен з'явитися корінець.
Коли корінь виросте до 4 см, потрібно зробити пересадку. Розмарин не дуже примхливий, тому підійде звичайний універсальний ґрунт.
Для пересадки розмарину знадобиться ⅓ піску і три частини землі. На дно вазона потрібно покласти дренаж.
Якщо використовувати їрунт з лужним складом, це додасть розмарину неповторного аромату.
Коли кущик стане досить пишним, його можна буде розмножувати.
Верхні гілочки рослини можна використовувати, а рослина тим часом продовжуватиме рости.
Раніше Главред писав, як швидко виростити гранат з кісточки: 100% спосіб отримати квітуче дерево.
Вам також може бути цікаво: