Головне:
Спори цвілі постійно присутні в повітрі в невеликих кількостях, подібно до пилу. Однак щойно з'являються сприятливі умови - волога, тепло, темрява та органічні залишки, якими можна харчуватися - вони починають активно розмножуватися.
За словами фахівців із Cleaner Guys, пральні машини надають для цього ідеальне середовище: вони теплі, вологі, часто погано освітлені та містять залишки бруду і їжі, що сприяє зростанню цвілі, пише Express.
Експерти з боротьби з цвіллю рекомендують використовувати перекис водню для очищення пральної машини. На відміну від хлорного відбілювача, який хоч і ефективний, але набагато токсичніший і агресивніший, перекис водню безпечніший, але водночас не поступається за ефективністю.
Крім того, відбілювач може бути небезпечним у разі неправильного використання - наприклад, під час його змішування з оцтом утворюється хлорний газ, який токсичний для людини.
Є і ще одна проблема: оскільки відбілювач заснований на воді, він у підсумку залишає додаткову вологу. А саме волога і провокує повторну появу цвілі, особливо якщо pH речовини з часом нейтралізується.
Одна з поширених помилок, що сприяють утворенню цвілі, - закриття дверцят одразу після виймання вологої білизни. Це перешкоджає природному висиханню внутрішніх елементів.
Також варто перевірити простір навколо машини. Для цього відсуньте її від стіни й огляньте підлогу та стіни на предмет можливих слідів цвілі або затхлого запаху.
Експерт YouTube-каналу Аmber-bakelit вирішила провести експеримент на власній пральній машині та перевірити, що станеться, якщо залити в неї звичайну білизну. Приводом став різкий затхлий запах, що з'явився після очищення машини лимонною кислотою на температурі 60 градусів у режимі "Еко".
Хоча білизна після прання пахла нормально, сама машинка, особливо в неробочому стані з відчиненими дверцятами, почала виділяти неприємний запах на всю квартиру - типовий запах цвілі.
Хід експерименту такий: у відсік для порошку залили трохи білизни, а потім додала туди ж близько трьох літрів води з пластикової пляшки. Вікна, звісно, одразу відчинили - запах хлору виявився дуже різким.
Експерт зазначає, що під час такого "прання" внутрішні поверхні бака очистяться, пліснява буде знищена, і запах зникне.
Раніше повідомлялося про те, що робити, якщо пральна машина не віджимає. Не всі розуміють, чому машина не набирає обертів під час віджимання, хоча припускаються найелементарнішої помилки під час прання.
Нагадаємо, раніше Главред писав про те, в який відсік пральної машини заливати порошок. Одна жінка розповіла, як правильно користуватися пральною машиною.
Більше новин:
Пральна машина - автономна установка для прання текстильних виробів (одягу, нижньої та постільної білизни, сумок та інших речей), а також іноді взуття, повідомляє "Вікіпедія".