Сучасні раковини для кухні та ванної кімнати мають другий отвір, який часто розташований під або збоку від змішувача. Як правило він завжди знаходиться у верхній частині раковини.
Другий отвір в раковині може мати кілька призначень або функцій:
Насправді цей отвір служить не тільки для прикраси, а й для того, щоб не затопити будинок, а якщо ви живете в квартирі, то щоб захистити сусідів. Це теж необхідно для запобігання затоплення водою.
Основний отвір знаходиться в нижній частині раковини. Він з’єднаний із сифоном, де осідають бруд, жир, волосся та всі інші відходи нашого життя. Буває, що засмічується сифон або сама зливна труба. При цьому, якщо ви поспішаєте або неуважно забуваєте закрити воду, вода почне витікати за межі раковини.
Щоб запобігти цьому, раковина має ідентичний другий отвір, так званий перелив або переливний отвір, який можна використовувати для запобігання витоку води. Якщо раковина справді переповнюється через те, що злив засмічений або потік води занадто сильний, щоб стікати в злив, другий отвір стане в нагоді.
Однак не варто покладати всі надії на цей дренажний отвір. Експерти наголошують, що й він також може забитись сміттям та не дати вам часу злити воду, коли вам це потрібно. Тому перед миттям викидайте залишки їжі або поставте під раковину спеціальний кухонний комбайн.
Більшість із нас забувають одну просту, але дуже важливу річ, що переливний отвір час від часу також потрібно чистити. Коли ви користуєтеся раковиною, у переливі накопичується бруд, цвіль і залишки миючого засобу.
Якщо ви не будете з цим обережні, з часом з’явиться неприємний запах. Очистити перелив дуже легко. Візьміть ватний диск і змочіть його в оцті. Потім ретельно очистіть внутрішній отвір.
Якщо ви відчуваєте, що отвір вже сильно забитий, можна скористатися простим пристосуванням. Візьміть дріт і обмотайте один її кінець ватою або тканиною, змоченою в оцті. Вставте дріт в отвір і обережно протріть внутрішню стінку переливу.
Також вас може зацікавити: