Під час прання одягу найзручніше було б закинути усі речі у пральну машину, не витрачаючи час на сортування. Але таке ставлення до речей може закінчитися негативними наслідками, адже деякі речі ні в якому разі не можна прати разом.
Радимо також прочитати матеріал: З’являється отрута, що може вбити: чи можна їсти консервацію, яка здулася
Перед пранням особливу увагу варто звернути на те, які речі не можна прати разом. Адже якщо вони "зустрінуться" у барабані пральної машини, то це може призвести до їхнього пошкодження. І в деяких випадках це може призвести навіть до того, що деякі речі будуть непоправно зіпсовані і їх доведеться викинути.
Отже, давайте розберемося, які речі не можна поєднувати в пральній машині, щоб не спричинити їхнього псування.
Речі перед пранням обов’язково потрібно сортувати. Білі речі потрібно прати окремо від темних і різнокольорових. По-перше, це потрібно для того, щоб кольорові речі не полиняли на білі. По-друге, під час прання білих речей можна додавати відбілювач, а якщо в такому разі в машинці будуть ще й кольорові речі, вони можуть потьмяніти.
Якщо ви точно знаєте, що одна з речей може полиняти, то не варто прати її з іншими речами.
Українська стилістка Маргарита Мурадова радить перевіряти, чи линяють речі, наступним чином. Потрібно намочити фрагмент одягу, обмотати його білою сухою ганчіркою і стиснути. Якщо на світлій тканині залишилися сліди, то річ линяє і її не можна прати з іншими речами.
Не варто класти разом у барабан великі та важкі речі – наприклад, плед, постільну білизну, покривало – та невеликі й неважкі. Справа у тому, що в такому разі речі будуть нерівномірно розподілятися по барабану, що може призвести навіть до поломки машинки.
Іноді навіть речі одного кольору не можна прати разом, якщо вони, наприклад, потребують різних умов прання – різних режимів або температури. Тому перед пранням обов’язково потрібно уважно читати етикетки.
Наприклад, піжаму і сильно забруднений робочий одяг прати разом не рекомендується. Адже якщо для піжами чи іншого домашнього одягу можна обрати режим швидкого прання, то робочий одяг від такого прання набагато чистішим не стане.
Крім цього, бруд з брудніших речей може досить легко перейти на речі, які були більш чистими.
Джинси варто прати окремо від інших речей, особливо від делікатних, адже блискавки та інші елементи на джинсах можуть зачепити інші тканини.
Якщо річ втрачає ворсинки, то не варто прати її разом з тими речами, які притягують ворсинки – з мікрофіброю, вельветом тощо.
Маргарита Мурадова - персональна стилістка, співзасновниця освітнього онлайн-проєкту MODEISME.
Вас також може зацікавити: