Як заточити ніж за допомогою каменю: прості лайфхаки

Ніж можна легко заточити за допомогою точильного каменю, хонінгувального стрижня або навіть кавової кружки / УНІАН

Ніж можна легко заточити за допомогою точильного каменю, хонінгувального стрижня або навіть кавової кружки.

Робота і оброблення тупим ножем може бути небезпечно. Необхідність старанніше працювати, щоб розрізати те, що ви ріжете, означає, що у вас більше шансів порізатися.

На щастя, ніж можна легко заточити за допомогою точильного каменю, хонінгувального стрижня або навіть кавової кружки.

Зміст

Використання точильного каменю або алмазного каменю

Виберіть кут для заточування ножа. Якщо ви вже знаєте, під яким кутом заточений ваш ніж, ви, ймовірно, захочете знову заточити його під цим кутом. Заточення під іншим кутом займе значно більше часу і може зажадати кілька разів, перш ніж будь-які грубі кути будуть згладжені. Якщо ви не знаєте поточний кут, запитайте виробника вашого ножа або зверніться до спеціалізованого магазину ножів, щоб визначити, який кут підходить для вашого ножа. Якщо вам потрібно прийняти рішення інтуїтивно, виберіть кут від 10 ° до 30 ° з кожної сторони. Менші кути роблять кромку більш гострою, яка не зберігається так довго. Більш круті кути більш довговічні, тому 17 ° - 20 ° - хороший компроміс між ними.

Використання хонінгового масла

Змастіть точильний або алмазний камінь невеликою кількістю мінерального масла. Спробуйте знайти хонінгувальне масло, легке мінеральне масло. Хонінгувальне масло буде змащувати точильний камінь, полегшуючи проходження леза ножа по каменю, а також оберігаючи сталеву стружку (побічний продукт заточування) від забивання пір каменю.

Ознайомтеся з інструкціями виробника вашого каменю щодо мастила. Найбільш поширеними точильними каменями є карборундові камені, які призначені для використання у вологому або сухому вигляді. Багато з них руйнуються при взаємодії з маслом, але деякі з них попередньо змащені маслом або спеціально призначені для роботи з ним і зазвичай позначаються як «масляні камені».

Використання направляючої

Якщо можливо, використовуйте направляючу для регулювання кута нахилу кромки. Напрямна для заточування-це невеликий інструмент, який поміщається під ніж для підтримки постійного кута при дряпанні ножем по поверхні каменю. В іншому випадку вам доведеться контролювати кут вручну, що складно і вимагає чіткого сприйняття кутів.

Один з найскладніших аспектів заточування ножа-отримання правильного кута. Щоб полегшити цей процес, спробуйте зафарбувати кінчик леза з обох сторін. Потім під час заточування перевіряйте, чи рухається маркер під час процесу.

З чого починати?

Починати треба з краю каменю з більшою зернистістю. Загалом, точильні камені і алмазні камені мають різну зернистість з кожного боку. Сторона з грубим зерном використовується для шліфування сталі, а сторона з дрібним зерном - для заточування ножа. Процес шліфування йде першим, тому ви починаєте з боку грубого зерна.

Як відбувається заточка ножа?

Для отримання симетричної кромки заточите ніж, провівши їм по каменю в протилежному напрямку, щоб зрізати тонкий шар з каменю. Це дозволяє утворювати задирки і продовжує життя каменю.

Переверніть ніж і заточіть іншу сторону леза, поки не отримаєте нову кромку. Найпростіший спосіб визначити, що ви видалили достатньо металу, - це заточувати до тих пір, поки не з'явиться задирок, особливість, яку сталь природним чином утворює, коли один скіс шліфується до тих пір, поки він не зустрінеться з іншим.

Задирки, як правило, занадто маленькі, щоб їх можна було побачити, але ви можете відчути, як вони дряпають / чіпляються за великий палець, якщо провести від краю (тупий стороною ножа до гострої). Більш дрібні камені дають менші задирки, але вони все ще є.

Новини заразКонтакти