З початком нового навчального року 1 вересня тисячі українських учнів та студентів знову засядуть за підручники здобувати знання. Питання як поліпшити пам'ять і засвоїти корисну інформацію, як ніколи актуальне. Главред розібрався, за допомогою яких простих дій можна легше засвоювати знання.
Про те, як привітати школярів з початком навчального року, в добірці Главреда: 1 вересня - День знань в Україні: душевні привітання та милі листівки до свята.
Для того, щоб вивчити іноземну мову, вірш або оволодіти необхідним навиком постійне корпіння над підручниками – не найкраще рішення. В першу чергу, необхідно подбати про здоров'я, повноцінне харчування і сон. 7-9 годинний сон - запорука продуктивної роботи мозку. Також буде корисна і ранкова зарядка - вона наситить мозок необхідним киснем і подарувати бадьорість.
Занотовувати
Під час вивчення нового матеріалу необхідно записувати важливу інформацію. Це допоможе не тільки відсортувати головне від другорядного, але і сприяє пошуку додаткових знань. При письмі задіюються механізми засвоєння матеріалу: повторення, осмислення і підкріплення.
Уникати багатозадачності
Під час вивчення нової навички не варто розсіювати увагу на другорядні речі. Щоб максимально засвоїти інформацію, відкладіть всі смартфони і гаджети, які можуть бути перешкодою на шляху до знань. Перегляд пошти або соцмереж не тільки забирає час, але відволікає мозок, не дозволяючи повністю зосередитися. Щоб переключитися, з одного завдання на інше буде потрібен час.
Читати такожЯк працюватимуть школи з 1 вересня: Ляшко зробив важливу заяву
Спробувати метод інтервальних повторень
Метод інтервальний повторень ввів у широке використання Петро Возняк. Згідно з методикою SuperMemo перше повторення вивченої інформації має відбутися через день. Друге - через тиждень, третє – через 16 днів, і четверте – через 35 днів.
У навчанні дітей можна спробувати пограти флеш-картками. На одній стороні записуємо термін, дати або іноземні слова, а на іншій стороні пояснення.
Ділитися інформацією
Для кращого запам'ятовування інформації, необхідно проговорити отримані знання. Діліться новим з однодумцями - так мозок не тільки розуміє, але і засвоює її краще. Обмін інформацією дозволяє дізнатися нове і поглянути на предмет з іншого боку.
Використовувати асоціації
"Бісектриса - це та криса, яка бігає по кутам і ділить кут навпіл» - це відомий приклад мнемонічних технік або методу асоціацій він допомагає не тільки запам'ятовувати терміни, але і стане підмогою у вивченні іноземних мов.