Бездоганний вигляд нового взуття завжди вражає. Але зберегти цю красу — без плям і заломів — складне завдання.
Взуття призначене для того, щоб його носили, і з часом воно може покриватися заломами або вм'ятинами. На щастя, з цією проблемою можна впоратися за допомогою декількох простих та ефективних методів.
Якщо вас цікавлять поради щодо догляду за взуттям, прочитайте матеріал Главреду: Як відбілити пожовклу підошву: копійчані засоби, які врятують взуття.
Більшість заломів на взутті можна прибрати або значно зменшити їх видимість. Ефективність залежить від матеріалу взуття, глибини залому та часу, що минув з моменту його появи. Чим раніше ви почнете боротися з проблемою, тим більші шанси на успіх.
Один з найпопулярніших, але й ризикованих способів видалення заломів — це використання праски. Щоб цей метод був ефективним і безпечним, слід дотримуватися двох ключових моментів, пише Nike.
Щоб зберегти форму, заповніть черевики чимось, що не дозволить їм змінити форму, наприклад, газетами або картоном. Щільно набийте кросівки папером, щоб розтягнути матеріал зсередини.
Ніколи не ставте праску безпосередньо на взуття, адже це може пошкодити матеріал. Завжди використовуйте тканину або рушник як захист між праскою і взуттям.
Цей спосіб найкраще працює на шкіряному взутті. Ви можете використовувати його і на замшевому взутті, але спочатку максимально відіжміть рушник. Вода і замша – не ідеальне поєднання.
Щоб запобігти появі заломів на взутті, вибирайте взуття строго за розміром. Тісне або завелике взуття швидше деформується.
Віддавайте перевагу взуттю з натуральних матеріалів, таких як шкіра або замша. Вони менш схильні до деформації.
Також слід регулярно чистити і доглядати за взуттям за допомогою спеціальних засобів. Крім цього, не носіть одну і ту ж пару щодня.
Пара може допомогти в усуненні заломів, особливо на шкіряному взутті. Для цього знадобляться рушник і мікрохвильова піч:
Якщо у вас немає праски, підійде і фен, особливо для шкіряного взуття. Щоб підтримувати форму взуття під час роботи, використовуйте формотримач для взуття.
Оскільки ви безпосередньо нагріваєте шкіру взуття, доцільно нанести спеціальний крем для взуття або кондиціонер. Тепло може висушити шкіру, а кондиціонер поверне елеастичність взуттю та попередить тріщини
Штучна шкіра більш схильна до деформації, ніж натуральна. Щоб прибрати вм'ятини на ній, змочіть ганчірку гарячою водою і покладіть її на місце вм'ятини. Потім спробуйте розгладити матеріал.
У магазинах для взуття також можна знайти спеціальні засоби для відновлення штучної шкіри.
Нанесіть кондиціонер на всю поверхню взуття, особливо на заломи, і добре втирайте його. Після цього вставте формотримачі, щоб зберегти форму взуття, поки воно висихає.
Nike, Inc. (МФА: [ˈnaɪki]) — транснаціональна американська компанія, виробник спортивних товарів. Штаб-квартира компанії знаходиться у західному передмісті Портленда Бівертоні, Орегон.
Nike — один з найбільших виробників спортивних товарів у світі. Продукція випускається під марками «Nike», «Air Jordan», «Total 90», «Nike Golf», «Team Starter» та ін. Також «Nike» контролює компанії, які випускають товари під брендами «Bauer», «Cole Haan», «Converse», й «Hurley International», пише Вікіпедія.
Вас також може зацікавити: