Випрасувати штори – не найлегше завдання. Через свої великі розміри, а також особливості тканини таке завдання може вкрасти у вас добрячу частину часу. Але якщо навчитися прати штори так, щоб не прасувати, то зекономлений час ви сміливо зможете використати на відпочинок. Ну, або на іншу роботу – це вже як забажаєте.
Першочергово варто дотримуватися правил прання штор залежно від різних типів тканин, з яких вони виготовлені. Але також є поради, яких можна дотримуватися після прання, щоб не прасувати штори.
Їх потрібно прати за температури не більше 40 градусів, обираючи делікатний режим. Віджим у машинці потрібно обирати мінімальний.
Після прання штори варто добре струсити, потім розгладити їх на сушці. Коли будете їх розвішувати для сушіння, простежте, щоб вони висіли максимально рівно і без складок. У такому разі вологі штори розрівняються під своєю власною вагою і висохнуть практично рівними.
Такі штори надзвичайно легкі та витончені, і плями від них зазвичай дуже добре відпираються.
Проте у догляді вони досить вимогливі. Прати такі штори потрібно окремо від інших речей. Перед цим їх краще покласти у спеціальні тканинні мішечки. Для прання обираємо делікатний режим і температуру до 30 градусів, а от віджим у машинці потрібно взагалі не вмикати.
Вологі штори потрібно розвісити рівно, щоб вони висіли без складок.
Такий матеріал досить вимогливий у догляді. Буде краще віддати такі штори у хімчистку. Якщо ж ви все ж таки вирішили самостійно впоратися із цим завданням і випрати оксамитові штори вдома, то запам’ятайте, що робити це потрібно лише вручну. Ніякі делікатні режими не врятують цей матеріал від пошкодження його структури.
Під час ручного прання штори замочуємо у теплій воді, температура якої не повинна перевищувати 30 градусів. При цьому ворс під час замочування повинен бути загорнутий всередину. Штори не можна сильно м’яти і терти. Також не варто витискати із них воду, скручуючи матеріал у джгут – нічим хорошим така "процедура" для вашого виробу не закінчиться.
Мокрі штори потрібно розкласти на великій рівній поверхні, підклавши під них будь-яку тканину, яка не линяє. Цю тканину потрібно замінювати, як тільки вона стане мокрою від води, яка просочуватиметься від штор. Коли ж вони трішки підсохнуть і будуть ще вологими, їх варто обережно розвісити для досихання – тоді вони розрівняються під власною вагою.
Жакардові штори виконані з тканин, які мають незвичайний малюнок чи фактуру завдяки переплетенню різних ниток.
Прати такі вироби можна як у пральній машині, так і вручну. Якщо прати їх у машинці, то потрібно обирати температуру до 30 градусів і делікатний режим. Порошок має бути нейтральним.
Варто пам’ятати, що під час прання жакардових штор не можна застосовувати відбілювачі. Також їх не можна сильно витискати чи скручувати, адже тоді вони можуть пошкодитися і втратити свою форму.
Вішати такі штори для сушіння потрібно вологими, щоб вони розрівнялися під власною вагою.
Такі штори менш вимогливі у догляді і їх можна прати у пральній машині за температури 30-40 градусів. Проте краще не ризикувати і робити це, встановивши делікатний режим.
Штори з поліестеру хоч і міцні, але при інтенсивному пранні можуть сильно м’ятися. Тому краще класти їх у спеціальні мішечки для прання. При цьому прати потрібно без віджиму. Коли дістанете їх з машинки, спочатку розкладіть на рівній поверхні, щоб стекла зайва вода. Далі вологі штори розвішуємо рівно і без утворення складок.
Також часто господині ставлять собі запитання, як випрати тюль, щоб не гладити його. Такий виріб потрібно прати у машинці на делікатному режимі і за температури не вище 30 градусів.
Якщо рівно і без складок розвісити тюль, то він висохне так, що гладити його не доведеться.
Читайте також: