На відміну від витирання стільниць або прибирання підлоги пилососом, чистка ваших прикрас, особливо тих срібних предметів, які так легко тьмяніють, швидше за все, не входить в число основних завдань вашого списку справ.
Незважаючи на простоту виконання, цей пункт з прибирання, яким часто нехтують, можна легко відкласти, тому що срібні прикраси, які ми носимо щодня, не завжди так швидко тьмяніють. Зазвичай їх потрібно лише час від часу полірувати.
Але є ще інші срібні прикраси, які лежать в коробках або на підносах, темніють від впливу та невикористання, і можуть потребувати більш ретельного очищення.
Главред зібрав прості способи, як своїми руками видалити тьмяність і повернути блиск вашим срібним прикрасам.
Срібло - м'який блискучий метал, тому дбайлива чистка є ключовим моментом. Суміш теплої води і м'якого мила для миття посуду або навіть дитячого шампуню зазвичай допомагає очистити повсякденні прикраси. Цей метод також підходить для чищення золотих прикрас.
Важливо: не використовуйте паперові рушники, так як вони можуть подряпати срібло.
Ювелірні вироби з срібла з діамантами або іншими дорогоцінними каменями часто можна мити водою з милом. Проте, подумайте про те, щоб поговорити з ювеліром, перш ніж чистити цінні речі, або зробіть професійну чистку виробу на всякий випадок.
Срібні прикраси у вашій скриньці, швидше за все, зроблені зі стерлінгового , а не з чистого срібла. Стерлінгове срібло зазвичай містить близько 7,5% міді, що робить його більш міцним, ніж чисте срібло 99,9% (що буває рідко), але також з більшою ймовірністю потьмяніє. (Мідь є основною причиною потемніння ювелірних виробів з стерлінгового срібла.)
Якщо мило і вода не допомагають, ви можете спробувати інші методи самостійного очищення срібла, в яких використовуються звичайні предмети домашнього вжитку, включаючи харчову соду, лимонний сік, оливкову олію, білий оцет, сіль і зубну пасту.
Змішайте дві частини харчової соди з однією частиною води, щоб вийшла паста, потім акуратно нанесіть суміш на прикраси. Промийте і висушіть м'якою тканиною або рушником з мікрофібри. Ви також можете використовувати той же метод з кукурудзяним крохмалем. Просто дайте пасті повністю висохнути, щоб видалити наліт.
Змішайте 1/2 склянки лимонного соку і 1 чайну ложку оливкової олії в розчині. Змочіть в розчині чисту тканину і акуратно протріть срібло, поки воно не засяє. Промийте і висушіть.
Змішайте 1/2 склянки білого оцту і 2 столові ложки харчової соди, потім дозвольте вашим срібним прикрасам бути в суміш протягом двох-трьох годин перед обполіскуванням і поліруванням.
Невелика кількість розведеної зубної пасти і щітка з м'якою щетиною можуть творити дива при чищенні ювелірних виробів зі стерлінгового срібла. Просто переконайтеся, що зубна паста не є відбілюючою формулою, і не використовуйте цей метод ні для чого, покритого сріблом.
Срібло найкраще зберігає свій блиск при частому носінні, тому повсякденні срібні кільця, як правило, зберігають певний рівень щоденного сяйва. Але кільця, які були відкладені на довгий час (або зберігалися неправильно), можуть зажадати особливого догляду.
Якщо мила і води недостатньо, ви можете використовувати чисту зубну щітку, щоб очистити будь-які деталі, які залишилися потьмянілими. Описані вище способи своїми руками також підходять для чищення срібних кілець.
Найкращий спосіб чистки срібних кілець буде залежати від інших матеріалів у виробі, таких як бірюза, перли та інші дорогоцінне каміння чи дорогоцінні метали. Вони можуть бути пошкоджені певними методами очищення. Наприклад, оцет може пошкодити пористі камені, а харчова сода подряпати м'які метали. Знову ж таки, якщо кільце дороге, перед чищенням проконсультуйтеся з фахівцем.
Срібні ланцюжки на намистах і браслетах можуть легко потьмяніти від контакту з лосьйонами, духами і потім, і ці делікатні прикраси часто вимагають особливого догляду. На щастя, ви можете використовувати той же метод, що і для чищення срібних столових приладів для ланцюгів.
Тьмяність на сріблі часто пов'язана з сульфідом срібла, який утворюється при з'єднанні атомів сірки з сріблом. У цьому методі очищення використовується алюмінієва фольга, яка відводить атоми сірки від срібла і змушує виріб виблискувати. Врахуйте, що ця стратегія ефективна, але може мати неприємний запах.
Ключ до створення срібних прикрас без потускнения - профілактика. Хоча повністю захистити срібло від повітря, тепла або вологи неможливо, ви можете зробити все можливе, щоб обмежити його вплив.
По-перше, всі срібні прикраси слід правильно зберігати в м'яких антикорозійних пакетах в прохолодному темному місці. Чим нижче вологість, тим краще. Деякі люди додають в пакети крейду, пачку деревного вугілля або навіть силікагель, щоб видалити вологу. Надлишкова вологість також є причиною того, що залишати прикраси у ванній - не найкраща ідея. Знімайте кільця, сережки та інші срібні прикраси перед душем, купанням або миттям посуду і не забудьте надіти прикраси в останню чергу, коли всі ваші духи і лосьйони встигнуть вбратися.
Ще один дивовижний спосіб запобігти потьмянінню - просто надіти срібло. Щоденне тертя життя дійсно творить чудеса, змушуючи срібло сяяти.