М'який диван, хоч і комфортний предмет інтер'єру, але стає місцем накопичення пилу, плям і запахів. З часом оббивка дивана втрачає свій первісний вигляд, тьмяніє та покривається плямами. Щоб диван прослужив вам довго та радував своїм зовнішнім виглядом, за ним необхідно правильно доглядати.
Професійне очищення м'яких меблів включає в себе використання спеціалізованих засобів і обладнання. Часто професіонали використовують парові очисники, що ефективно видаляють бруд, але зберігають структуру тканини. Також застосовуються професійні засоби для видалення плям і нейтралізації неприємних запахів.
Якщо вас цікавлять хитрощі прибирання, прочитайте матеріал Главреду: Усуньте накип у пральній машині за допомогою звичайного кухонного інгредієнта.
Існує два основних способи професійного чищення м'яких меблів:
Існує багато способів чистки м'яких меблів, але найефективнішим вважається хімчистка. Професійні хімчистки використовують спеціальні хімічні засоби, які підбираються з урахуванням типу тканини та характеру забруднень. Ці засоби безпечні для людей та тварин, а також не шкодять оббивці дивана.
Переваги професійної хімчистки:
Якщо ви не хочете звертатися до професіоналів, можна спробувати почистити диван самостійно. Для цього вам знадобиться:
Для домашнього очищення м'якого дивану варто використовувати неагресивні миючі засоби, такі як рідке мило або мильний розчин. Їх можна наносити на тканину дивана за допомогою м'якої губки або щітки, а потім злегка потерти вологою ганчіркою. Важливо перевірити засіб на невидимій ділянці тканини перед застосуванням.
Види миючих засобів:
Для очищення тканинного дивана краще використовувати сухий метод чищення. Для цього необхідно використовувати спеціальні сухі очисники, які допоможуть видалити бруд і освіжити тканину. Потім використайте пилосос з м'якою насадкою, щоб видалити залишки засобу із дивану.
Щоб почистити тканинний диван, рекомендується дотримуватися наступних порад:
Для очищення меблів з будь-якого матеріалу, крім шкіри і шкірозамінника, вам знадобляться: тепла вода - 1 л; рідина для миття посуду - 4 ст. л; сода - 2 ст. л; гліцерин - 2-4 ст. л; оцет 9% - 8 ст. л; щітка і губка.
У таз налийте теплу воду, розчиніть у ній соду і рідину для миття посуду. Потім влийте гліцерин, перемішайте, додати оцет і знову перемішайте. Змочіть губку або щітку в розчині і ретельно потріть диван в місцях скупчення бруду. Потім зберіть піну, змастіть нею плями і залиште на 1 годину.
Щоб уникнути розводів, важливо не мочити диван занадто сильно. Також не рекомендується використовувати жорсткі щітки, які можуть пошкодити оббивку.
Декілька додаткових порад:
Вас може зацікавити: