Позбавлятися вишневої порослі - заняття непросте, але необхідне, повідомляє проект "Життя очима садівника".
Також рекомендуємо прочитати наш матеріал: "Що потрібно зробити, щоб вишня плодоносила: проста схема для багатого врожаю".
1. Механічні методи:
Видалення порослі вручну. Викопування - акуратно викопайте всю поросль із коренем, намагаючись не пошкодити коріння материнського дерева.
Зрізання - зрізайте поросль секатором або гострим ножем якомога ближче до кореня. Не залишайте пеньків, інакше вони можуть стимулювати ріст нових пагонів.
Окільцювання. Зробіть кільцевий надріз кори на стовбурі вишні на висоті 10-15 см від землі. Це кільце має бути шириною 1-2 см і повністю оперізувати стовбур.
2. хімічні методи:
Використання гербіцидів - системні гербіциди, які поглинаються листям і стеблами порослі і потім переносяться до коріння, де вбивають рослину. Приклади: "Арбонал", "Раундап", "Ураган".
Контактні гербіциди - ці гербіциди вбивають тільки ті частини рослини, на які вони потрапляють. Приклади: "Гліфосат", "Торнадо".
3. Профілактичні методи:
Не перекопуйте ґрунт навколо вишні: це може стимулювати ріст сплячих бруньок на корінні та призвести до появи нової порослі. Мульчуйте ґрунт навколо вишні - він допоможе придушити ріст бур'янів і порослі.
Регулярно оглядайте вишню - своєчасно видаляйте поросль, що з'являється.
Важливо - перед використанням гербіцидів обов'язково прочитайте інструкцію і дотримуйтесь її вказівок. Не використовуйте гербіциди у вітряну або дощову погоду. Будьте обережні, щоб гербіциди не потрапили на інші рослини.
Вишня (Cerasus) - підрід рослин із підродини мигдалевих. Більшість плодів видів із цього підроду їстівні. Вишня є одним із найпоширеніших плодів, які використовують під час приготування окремих солодощів, повідомляє "Вікіпедія".
1. Механічні методи:
Корчування:
Вручну - підходить для невеликих пнів. Використовуйте лопату, сокиру, лом та інші інструменти, щоб викорчувати пень із корінням.
За допомогою техніки - Для великих пнів можна використовувати трактор, екскаватор або пнедробарку.
Фрезерування:
Спеціальною машиною - орендуйте пнедробильну машину, яка подрібнить пень на дрібні шматочки.
Садовою фрезою - якщо пень невеликий, можна використовувати садову фрезу.
2. хімічні методи:
Селітра - просвердліть у пні отвори і засипте їх селітрою. Селітра буде розкладатися, виділяючи тепло, яке з часом зруйнує пень.
Гербіциди - Введіть гербіциди в отвори, просвердлені в пні.
3. біологічні методи:
Використання грибів:
Опеньок зимовий: Заразіть пень спорами опенька зимового. Цей гриб буде розкладати деревину пня, поступово руйнуючи його.
4. Народні методи:
Сіль: Засипте пень сіллю - вона витягуватиме з пня вологу, він поступово засохне і його легко можна буде викорчувати.
Вас можуть зацікавити такі матеріали: