Як позбутися конденсату на вікнах: найдієвіші поради

Як позбутися конденсату на вікнах / Фото: pixabay

Конденсат на вікнах викликає вогкість і провокує розвиток чорної цвілі. Тому з ним необхідно боротися.

Ви дізнаєтеся:

З настанням холодної погоди ми всі любимо повертатися до наших затишних і теплих домівок. Але саме опалення може стати причиною однієї проблеми - появи конденсату на вікнах. Главред з'ясував, чому на балконі "плачуть" вікна і що потрібно робити, щоб не було конденсату на вікнах.

Чому на балконі на вікнах конденсат

Конденсат утворюється, коли водяна пара всередині будинку не може вийти назовні. Кількість водяної пари накопичується в повітрі, і коли воно більше не може утримувати її, то перетворюється на рідину на більш холодній поверхні - зазвичай це відбувається якраз на вікнах. Спочатку це має вигляд туману на склі, але якщо дозволити цьому тривати, то в результаті це призведе до утворення крапель води.

Таким чином щоразу, коли ви кип'ятите чайник, приймаєте душ, поливаєте кімнатні рослини або навіть видихаєте, в атмосферу вашого будинку потрапляє більше водяної пари, пише WindowWise.

До слова, конденсація відбувається не лише на внутрішніх поверхнях. Конденсат може утворюватися і зовні.

Оскільки зовнішня панель скла ніколи не нагрівається, в холодні весняні або осінні дні може збиратися зовнішня конденсація через поєднання вологого повітря і температури скла нижче точки роси.

Найсучасніше енергозберігаюче скло - подвійні або потрійні склопакети - є головним винуватцем утворення конденсату зовні.

До речі, подвійне скління, яке не відповідає найвищим вимогам з енергозбереження, з меншою ймовірністю призведе до утворення конденсату. Річ у тім, що менш ефективні показники ізоляції означають, що зовнішнє скло також буде трохи нагріватися теплом, яке виходить, тому зовнішня конденсація менш імовірна. Мінусом подвійного скління є те, що в будинку буде холодніше.

Що таке точка роси

Точка роси - це температура повітря, за якої пара, що міститься в ньому, досягає стану насичення та починає конденсуватися в росу.

Точка роси визначається відносною вологістю повітря. Що вища відносна вологість, то точка роси вища і ближча до фактичної температури повітря.

Що нижча відносна вологість, то точка роси нижча за фактичну температуру. Якщо відносна вологість становить 100 %, то точка роси збігається з фактичною температурою, пише Вікіпедія.

За значень точки роси понад 20 °C більшість людей відчувають дискомфорт, повітря здається задушливим; понад 25 °C - люди з хворобами серця або дихальних шляхів наражаються на небезпеку. Однак подібні значення спостерігаються вкрай рідко навіть у тропічних країнах.

Чому конденсат на вікнах небезпечний

Конденсат на вікнах викликає вогкість, що провокує розвиток чорної цвілі. Крім того, що вона пошкоджує поверхні, на яких утворюється, вона також може становити небезпеку для здоров'я. Зокрема, в цьому випадку більше шансів заразитися респіраторними інфекціями, алергією або астмою. Сирість і цвіль також можуть впливати на імунну систему".

На стінах навколо вікна з конденсатом можуть з'явитися вологі плями, які можуть знебарвити фарбу і призвести до відшаровування шпалер. За відсутності обробки ця волога може просочитися в штукатурку і призвести до її руйнування.

Штори та інші м'які меблі також можуть бути пошкоджені вогкістю, викликаною конденсацією. Вони також можуть покритися пліснявою і ввібрати затхлий запах кімнати.

Зовнішня конденсація на вікнах навряд чи може завдати шкоди, оскільки вона висихає під впливом тепла і/або потоку повітря протягом дня.

Як прибрати запотівання вікон на балконі та в будинку

1. Хороше провітрювання приміщення - один із найпростіших способів уникнути появи конденсату на вікнах.

Відкривайте вікно в кожній кімнаті щодня, щоб повітря циркулювало.

2. Зверніть особливу увагу на вентиляцію в приміщеннях, де утворюється пара. Наприклад, ванні кімнати мають бути обладнані витяжними вентиляторами. На кухнях використовуйте витяжки, щоб впоратися з парою від готування.

3. Після душу зачиніть двері ванної кімнати та відчиніть вікно, щоб вологе повітря виходило назовні, а не потрапляло в іншу частину будинку.

4. Намагайтеся за можливості сушити одяг на відкритому повітрі, щоб не розвішувати його в будинку і не підвищувати вологість повітря.

5. Осушувач повітря може допомогти видалити вологу з повітря, хоча він працює і не так ефективно, як хороша вентиляція.

6. Замініть одинарне скління на подвійне.

Одинарне скло неминуче призведе до утворення конденсату в холодні місяці, оскільки скло не може нагріватися. Заміна одинарного скла на подвійне або потрійне дасть вікну внутрішній шар скла, ізольований від зовнішніх температур, що може нагріватися разом із вашою кімнатою та зменшувати утворення конденсату.

7. Зберігайте тепло в будинку.

Невелике підвищення температури в будинку допоможе повітрю утримувати воду, а не дозволяти їй конденсуватися.

8. Теплі батареї під вікнами також допоможуть зберегти внутрішню частину скла теплою і запобігти конденсації водяної пари на ній. Те ж саме стосується і рушникосушок у ванних кімнатах.

Раніше Главред писав, чим утеплити металопластикові вікна, щоб не було протягів - цікаві та корисні поради.

Вам також може бути цікаво:

Новини заразКонтакти