Дачники і городники нерідко задаються питанням про те, які культури краще висаджувати на тій чи іншій ділянці. При цьому, найчастіше, ситуація може ускладнюватися тим, що земля довгий час була занедбана.
Як пишуть науковці з Національного наукового центру Інститут землеробства Національної академії аграрних наук, сучасні системи обробітку ґрунту з урахуванням зростаючих вимог енерго- та ресурсозбереження передбачають застосування диференційованої системи на основі чіткої диференціації способу та глибини обробітку ґрунту. Це має узгоджуватися з біологічними вимогами сільськогосподарських культур.
Читайте наш матеріал "Чим засіяти землю, щоб не росли бур'яни: дачники розкрили секрет багатого врожаю".
Зокрема, варто враховувати проведення обробітків землі знаряддями під зернові, оранки під просапні та бобові культури та для оптимізації агрофізичного стану орного і родючого шару ґрунту. Фахівці нагадують про те, що не варто забувати про проведення раз на 3-4 роки глибокого пізньоосіннього чизельного обробітку.
Нерідко, хлібороби постають перед питанням про те, що можна виростити з метою подальшої сидерації та поліпшення структури ґрунту:
Науковці-хлібороби говорять про те, що саме комплекс заходів дає змогу забезпечити поліпшення фізичного стану ґрунту, поліпшити акумуляцію атмосферних опадів, а також підвищити вихідні запаси доступної вологи. Усе це, в кінцевому підсумку, веде до підвищення врожайності озимих і ярих, а також можливості додатково отримувати врожай, а також скорочувати витрати паливно-мастильних матеріалів і добрив.
Є цілий список культур, які допоможуть у вирішенні питання відновлення землі. Серед них:
Досвідчені городники називають одразу кілька видів рослин, які допоможуть впоратися з бур'янами:
Розміщення польових культур у сівозмінах сприяє не тільки збереженню, а й підвищенню основних показників родючості ґрунту, ефективному використанню ріллі. Цьому сприяє оптимізація водного режиму, система добрив, розміщення кожної культури в сівозміні після найкращого попередника та оптимальний рівень насичення. Інтенсивні сівозміни забезпечують урожайність зернових культур, забезпечують вихід рослинницької продукції на високий рівень, а також підвищують рівень рентабельності та знижують собівартість, пишуть науковці з Інституту землеробства.
Більше новин: