Літній відпочинок — чудова й для багатьох дуже очікувана можливість відірватися від повсякденної рутини, набратись нових вражень, отримати енергетичний заряд для майбутньої трудової діяльності. Тому його ми передчуємо з особливим задоволенням: плануємо поїздку, складаємо гардероб, мріємо про розваги. Але підводне каміння є навіть тут: часто, коли людина відпочиває, їй складно дотримуватись звичного розпорядку дня. У підсумку — утома, відчуття розбитості, неможливість реалізувати всі свої очікування від відпочинку. У цій статті розповідаємо, чому розпорядок дня важливий навіть під час відпустки та ділимося перевіреними методами його підтримання.
Наш організм завжди потребує підтримки, особливо якщо піддавався тривалим перельотам, змінам часового та кліматичного поясу. Тому оптимально лягати спати та вставати приблизно в один і той самий час. Не забувайте про фізичну активність: біг, плавання чи тривала піша прогулянка — найкращий спосіб не вибиватися зі звичного режиму та підтримувати бадьорість.
Також зважайте, що в подорожі люди часто зазнають стресів, адже запланована поїздка забирає час та сили. Ми не застраховані від казусів: затримки рейсів, довгого заселення до готелю, нічного прибуття. Тому організм не встигає перебудуватися, що може спричинити проблеми зі сном та харчуванням.
На думку психологів, підтримати режим дня допоможуть:
Також експерти радять раціонально планувати свій день навіть якщо ви на відпочинку. Це допоможе встигнути якщо не все, то багато чого, не надто втомитися та не відчувати розчарування від завищених очікувань. Насамперед розплануйте, які екскурсії і в який день ви будете відвідувати. Постарайтеся зробити так, щоб їх було не більше 2–3, надто багато вражень та втома не дадуть насолодитися відпочинком та отримати задоволення.
Про харчування треба сказати окремо, адже це основа нашої активності, самопочуття та здоров’я. Постарайтеся хоча б їсти в той час, як і вдома, не переїдати. Але й голодувати протипоказано: якщо їдете на якусь екскурсію, де не передбачена їжа, беріть із собою пакетик сухофруктів або горішків.
І кілька слів про місцеву кухню, яку туристам хочеться спробувати. Краще відвідувати перевірені ресторани, порадившись із гідом, співробітниками готелю, місцевими жителями. Але вуличної їжі, особливо в екзотичних країнах Азії та Африки, бажано уникати, щоб не отруїтися. Також нагадуємо, що перед поїздкою на відпочинок краще запастися пребіотиками та сорбентами.