Піднебінний язичок, маленький м'язовий відросток у глибині рота, виконує важливі функції в організмі. Хоча він невеликий за розміром, цей орган має ключову роль у процесах харчування, мовлення та рефлекторних реакціях. Про те, для чого потрібен внутрішній язичок, який науковці називають "піднебінним язичком" розповіли експерти медичної освітньої платформи "Progress" у Instagram.
Експерти вказують на те, що здебільшого робота цього важливого органу залишається без уваги. Однак, він виконує ряд важливих функцій, зокрема:
"М'яке піднебіння є природною перегородкою між ротовою та носовою порожнинами, а язичок, являючись прямим продовженням м'якого піднебіння, відіграє роль індикатора для нього", - вказують науковці. ⠀
"Коли їжа торкається язичка, то тим самим провокує спазм в горлі, що не дозволяє людині вдавитися. Цей маленький гігант здатний викликати, при необхідності, блювотний рефлекс, рятуючи нас від інтоксикації", - йдеться в статті. ⠀
"Так, язичок має не тільки власні судини, через які він набухає під час запального процесу в горлі, але і власні м’язи, вкриті слизовою оболонкою", - наголошують лікарі.⠀
Однак експерти підкреслюють, що він може впливати на вимову деяких звуків мови, але не має значного впливу на тембр голосу або осиплість.
"У людей з повністю відсутнім язичком незначно змінюється лише вимова певних приголосних, але частіше цю функцію компенсаторно перебирає на себе м'яке піднебіння", - вказують вони.⠀
У деяких людей можуть відзначатися аномалії у розвитку язичка, такі як його подвоєння, розщеплення, форма, схожа на літеру "Г", подовження або навіть його відсутність. Зазвичай такі маленькі аномалії не мають суттєвого впливу на їхнє життя.
"Піднебінний язичок може запалитися. Цей стан називається увуліт. Так само зустрічаються випадки виникнення на язичку папілом внаслідок безпосереднього інфікування ВПЛ", - зазначають лікарі.
Коли піднебінний язичок занадто довгий, він може згинатися і прилипати, що викликає хропіння і може призвести до нічного апное.
"У цьому випадку проводять комплексну операцію по вкороченню язичка (в рідкісних випадках його видалення), зміни форми м’якого піднебіння, видалення мигдалин і т.д.", - резюмували фахівці.
"PROGRESS" - медична освітня платформа для лікарів, офіційний провайдер БПР №1023. За роки свого існування команда платфоми переклала та опублікувала більше 400 гайдлайнів і статей, провела більше 60 онлайн та оффлайн заходів.
Вам також може бути цікаво: