Ви дізнаєтесь:
В Україні більшість дітей йдуть у перший клас у віці 6, або 7 років. Батьки майбутніх школярів не завжди знають, коли саме краще буде віддати дитину до школи.
Главред дізнався, що цю тему активно зараз обговорюють українці у Threads. Користувач під ніком littlekids.shop.ua запитав в інших батьків, чи віддавати в школу дитину, коли їй буде 6 років і 2 місяці, чи краще зачекати до 7 років і 2 місяців.
Вас може зацікавити: як правильно складати сумки в пологовий будинок: поради спеціаліста.
У коментарях українці розділилися на два табори. Одні вважають, що краще віддати дитину в школу у 6 років, бо це зекономить їй рік життя.
"6.2! Зекономте дитині рік життя. В неї на рік раніше зʼявиться робота, гроші, хоббі, власні ресурси", - написала свою думку kate_hromliuk.
Інші ж переконані, що додатковий рік без школи буде корисним для дитини, адже вона підросте і буде мати кращі здібності до навчання.
"О, це дуже цікаве питання, його розкривають в книзі "Генії та аутсайдери". Різниця в рік дуже відчувається на здатності навчатись. Якщо це класична школа поділена на класи, віддавши в шість значно зменшуєте шанси на успіх в житті", - написав sudilkovsky.
Також у коментарях була думка про те, що потрібно індивідуально визначати по кожній дитині готовність до навчання, не орієнтуючись лише на вік.
"Дивіться по своїй дитині, якщо ви бачите, що дитина активна, багато вже знає, то їй десь вже в садочку буде не цікаво, буде втрачати той рік навчання, тим більше, що зараз 12 років вже будуть вчитися. А от якщо бачите, що ваша дитина не готова зовсім, то хай ще краще цей рік побуде вдома", - вважає ianapodponarovska.
На YouTube-каналі психолог Марина Романенко розповіла, що віддавати дитину у перший клас краще у старшому віці.
"В школі треба що? Сидіти, багато. Потім приходити додому, що робити? Знову сидіти. У них не сформований нормальний хребет, м'язи не сформовані, щоб тримати той хребет", - зауважила спеціалістка.
Тому Романенко радить 6-річних дітей віддати на спортивні гуртки, щоб укріпити м'язи, а також навчати читанню та іноземним мовам. І лише у 7 років віддавати в школу.
"Школа - це рутина, щодня майже одне й те саме, не можна пропускати. Те, що було раніше, на ньому базується те, що вивчаємо зараз. Тобто це ще й витривалість має бути неабияка. А часто дітям у 6 років її ще бракує", - додала психолог.
Дивіться відео з поясненням психолога:
Читайте також:
Марина Романенко – практикуючий психолог, сертифікований коуч, засновниця Академії Професійного Батьківства, власниця школи та дитячого садка "Перша Дитяча Академія".