У Чорнобильському заповіднику заспівала чудернацька пташка: мережа вибухнула

Птах у Чорнобилі заспівав нереальну мелодію / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com, https://www.facebook.com/zapovidnyk2018

Спів цієї красуні може тривати до шести годин на добу, повторюючи куплети до 5000 разів з додаванням свистів та клацань.

Про що мова:

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику можна зустріти незвичайного мешканця — чорну горихвістку. Згідно з публікацією на Facebook, цей чудернацький вид птахів є "таким собі відлюдником".

Він віддає перевагу покинутим місцям, де знаходить укриття в старих будівлях, шпарах у стінах або на горищах, уникаючи дикої природи в традиційному розумінні.

Щороку восени ці птахи мігрують у тепліші краї — до Південної та Західної Європи, Азії й Північної Африки.

Самці повертаються вже наприкінці березня, закріплюють за собою територію й розпочинають шлюбні "концерти", намагаючись привабити самок.

"Спів самця - справжній музичний перформанс. У гарну погоду він може співати до шести годин на добу, повторюючи один і той самий куплет із варіаціями до 5000 разів! До основної пісні додаються характерні свисти "фіть" і клацання "тек", які складаються у неповторну акустичну мозаїку", - йдеться в дописі.

Фахівці повідомляють, що самка горихвістки відкладає близько п’яти яєць, і за сприятливих умов пара може виростити два виводки пташенят протягом одного літа.

Коментарі просто розквітнули позитивними відгуками цієї "артистки":

До речі, також нещодавно повідомлялося, що в зоні відчуження Чорнобиля зафіксовано рідкісне явище. Спостерігаються зміни у чисельності окремих видів.

Більше цікавих новин:

Що таке Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник?

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник — природоохоронна територія в Україні, біосферний заповідник. Розташований у межах Іванківського та Поліського районів Київської області у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Утворений Указом Президента України від 26 квітня 2016 року на теренах Іванківського та Поліського районів Київської області, в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (ЗВіЗБ(О)В).

Площа Заповідника становить 226 269,5 га — це найбільша одиниця природно-заповідного фонду на території України, адже до цього найбільшим природним заповідником України був Кримський природний заповідник з площею 44 000 га.

Офіційний слоган: «Місце, де природа може бути собою», пише Вікіпедія.

Новини заразКонтакти