Легендарний британський політик і письменник (ні багато, ні мало ‒ володар Нобелівської премії з літератури за 1953 рік) Вінстон Черчілль був (крім пристрасті до коньяку і сигаром) ще дуже відомий своїм красномовством і регулярно публічно виступав (особливого коли був прем'єр-міністром Великобританії). І збірки його цитат продавалися і продаються величезними тиражами.
"Ніколи не здавайтеся — ніколи, ніколи, ніколи, ні у великому, ні в малому, ні в великому, ні в дрібному, ніколи не здавайтеся, крім як з міркувань честі і здорового глузду. Ніколи не піддавайтеся силі; ніколи не поступайтеся явно потужнішій силі ворога", - сказав він, розмовляючи зі школярами в престижній лондонській школі Харроу 29 жовтня 1941 року.
Рекомендуємо вам також прочитати наш матеріал: "Про дружбу незрівнянними словами: 15 цитат, які змусять вас задуматися".
Як представник британської аристократії і в силу цього людина досить консервативна, він вкрай не любив комуністичну Росію (чи то пак СРСР ‒ дарма, що в роки Другої світової війни йому довелося співпрацювати зі сталінським режимах в рамках антигітлерівської коаліції). Тому висловлювання Черчілля про Росію, як правило, доволі жорсткі.
"Доля обійшлася з Росією безжально. Її корабель затонув, коли до гавані залишалося не більше півмилі. [...] У Росії людину називають реакціонером, якщо він не хоче, щоб самого його пограбували, а дружину і дітей вбили. [...] У філософії російських більшовиків немає жодного соціального чи економічного принципу, який не був би мільйон років тому здійснений на практиці термітами [... ]. Як поведе себе Росія, я передбачити не беруся. Це завжди загадка, більше того — головоломка, ні, таємниця за сімома печатками. А втім, у цієї загадки, може, і є відгадка — російські національні інтереси настане день, коли всім стане остаточно ясно, що задушити більшовизм в колисці було б найбільшим благом для всього людства", ‒ сказав він.
Черчілль ще був видатним представником, якщо можна так висловитися, легендарної школи британського гумору та іронії. Наприклад, йому нічого не коштувало пожартувати над катастрофою океанського лайнера "Титанік" ‒ який в 1912 році затонув в Атлантичному океані після зіткнення з айсбергом.
"Не бажайте здоров'я і багатства, а бажайте удачі, бо на Титаніку всі були багаті і здорові, а щасливими виявилися одиниці!",- сказав Черчілль колись.
Інші тексти: