Про що ви дізнаєтесь:
Електричний обігрів підлоги відрізняється економічністю та ефективністю роботи. Купивши секцію гріючих кабелів, інфрачервону плівку або нагрівальний мат для теплої підлоги, можна отримати подвійну вигоду – заощадити кошти на комунальних послугах та подбати про своє здоров’я. Проте перед покупкою теплої підлоги люди задають багато питань і на більшість з них Главред спробує дати відповідь.
Найекономнішими серед електричних систем є підлоги на основі нагрівального кабелю. На другому місці — інфрачервона плівка. Щодо водяних теплих підлог, то вони поступаються за економічністю електричним варіантам через тепловтрати та нижчий коефіцієнт корисної дії.
На теплу кабельну підлогу не рекомендують ставити низькі меблі з ніжками нижче 5 см. Якщо ж підлога інфрачервона, на неї взагалі не можна класти жодні предмети — подушки, ковдри, лежанки для тварин або навіть пляшки з водою. Це блокує вихід тепла, що може спричинити перегрів, псування покриття або коротке замикання.
Електрична тепла підлога підключається через терморегулятор. Користувач задає бажану температуру, і система автоматично її підтримує. При досягненні потрібного рівня нагріву підлога вимикається, а коли температура падає на 1–2°C — знову вмикається. Активне споживання електроенергії займає лише 30–40% часу, решту підлога гріє за рахунок накопиченого в стяжці тепла.
У приватних будинках, квартирах на першому поверсі, на балконах або лоджіях під стяжку обов’язково слід класти мінімум 5 см утеплювача — зазвичай це екструдований пінополістирол. В інших приміщеннях достатньо 2 см теплоізоляції для запобігання втратам тепла. Детальніше можна дізнатися на Ютуб-каналі "Олег Дім&Сім'я".
Кращим варіантом вважається кабельна тепла підлога. Вона відповідає будівельним нормам і стандартам безпеки: має подвійну ізоляцію, заземлення, екранування та заводське підключення. Її можна встановлювати навіть у вологих приміщеннях. Плівкова підлога дешевша, але менш безпечна: її монтажні контакти ізолюють вручну, вона не має екранування, заземлення й може створювати небезпечне електромагнітне випромінювання. В Європі така система заборонена у житлових приміщеннях.
Електрична тепла підлога має ККД 100% — уся спожита енергія перетворюється в тепло. Водяна система нагріває теплоносій у котлі з ККД до 80%, додаткові втрати тепла відбуваються по трубах. Таким чином, електропідлога є не лише простішою в установці, а й більш економною у щоденному використанні.
Вас може зацікавити:
YouTube-канал Олег Дім&Сім'я — це український сімейний проєкт, який висвітлює теми будівництва, ремонту, облаштування житла та повсякденного життя родини. Автори діляться власним досвідом створення комфортного та економного житла, зокрема, будівництва будинку своїми руками, утеплення смарт-квартири та експлуатації будинку на колесах. Канал також містить розважальні відео, включаючи сімейні жарти та короткі ролики з повсякденного життя.