Головне:
На величезний подив українців, у багатьох британських будинках і досі можна побачити два крани у ванній кімнаті: один для гарячої, інший для холодної води. Що цікаво, саме така конструкція, якою чудернацькою вона б не здалась на перший погляд, має давню історію і була викликана міркуваннями безпеки, пише Главред з посиланням на BBC.
Як пояснює директор Акредитованого інституту слюсарно-інженерного устаткування Кевін Веллман, раніше воду подавали до будинків роздільно, щоб уникнути зараження.
Тому, за його словами, холодна вода поступала з основної магістралі і була придатною для пиття. В той час як гаряча нагрівалася у резервуарах на горищі, де могла застоюватися і навіть цвісти, тож пити її було небезпечно.
Що цікаво, у далекому 1965 році у Великій Британії було прийнято стандарт "CP 310", згідно з яким гарячий кран слід встановлювати зліва. Це було зроблено, щоб полегшити користування для людей із вадами зору.
І аж в 1999 році британська влада дозволила встановлювати змішувачі, і в новобудовах вони вже стали нормою. Проте у багатьох будинках збереглися старі традиції, а мешканці не поспішають їх змінювати.
Руки та посуд британці миють теж в чудернацький спосіб, часто не використовуючи проточну воду для миття:
Посуд теж зазвичай не споліскують, а ставлять на сушку з залишками мила.
Така звичка частково пояснюється економією води та відсутністю центрального опалення. У Великій Британії воду нагрівають за допомогою бойлерів або газових колонок, що впливає на стиль побуту.
Також мало, хто здогадується, чому унітази зазвичай саме білого кольору.
Більше цікавих новин:
Брита́нська телерадіомо́вна корпора́ція (англ. British Broadcasting Corporation, абревіатура BBC) — британська компанія суспільного телерадіомовлення.
За кількістю слухачів найбільша телерадіомовна компанія у світі. У штаті корпорації працює більш ніж 22 000 осіб у всьому світі (зокрема й в Україні), понад 16 000 із яких працюють у державному секторі, пише Вікіпедія.