Часник є дуже поширеним в Україні. Його використовують як приправу для багатьох страв, при консервації овочів та навіть вживають як закуску. Незважаючи на свій особливий смак і запах, які можуть відлякати, цей продукт має велику кількість прихильників. Їжа зубчика часнику натще щодня може мати як позитивні, так і негативні наслідки для організму. Ось деякі аспекти, які варто врахувати:
Здоров'я серця: Часник містить аліцин, сполуку, яка може сприяти зниженню рівня холестерину та кров'яного тиску, що корисно для серцево-судинної системи.
Антиоксиданти: Часник містить антиоксиданти, які допомагають в боротьбі з вільними радикалами та запобігають окислювальним процесам в організмі.
Зміцнення імунної системи: Вживання часнику може підтримувати імунну систему і робити організм більш стійким до інфекцій та захворювань.
Експерт зі здорового харчування Лора Філіпова в ефірі "Сніданку з 1+1" теж хвалить часник. Та все ж таки радить знати міру.
"Кількох зубчиків на день цілком достатньо. Регулярне вживання часнику допомагає блокувати розвиток онкоклітин. Завдяки фітонцидам, які він містить у великій кількості. Саме ці фітонциди мають дуже класний антибактеріальний ефект", - вказує вона.
Філіпова зазначає, що якщо ви будете з'їдати цілу голівку часнику за день, то це може бути дуже агресивно для вашого організму і може викликати розлади.
Дивіться відео про те, як правильно вживати часник, щоб не нашкодити здоров’ю:
"А ще важливо пам'ятати – часник не для всіх панацеєю. Обережними треба бути по відношені до часнику людям, які мають захворювання шлунку. Тому що велика кількість часнику може подразнювати його. В усіх інших випадках часник допомагає знизити рівень поганого холестерину у крові, і є профілактикою серцево-судинних захворювань. А щоб уникнути неприємного запаху, слід заїдати часник листям петрушки або імбирем".
У свою чергу, дієтолог Галина Незговорова у своїй авторській програмі на YouTube зазначає, що в хімічному складі часнику більше чотирьохсот корисних елементів.
"Вживання часнику знижує артеріальний тиск, рівень холестерину у крові, знищує шкідливі бактерії та грибки, підвищує імунітет та потенцію у чоловіків. Часник діє як інсулін, тобто знижує рівень цукру у крові. Для збереження лікувальних властивостей часнику до страви його варто додавати за кілька хвилин до повного приготування. Більш довга термічна обробка знищує майже всі корисні речовини", - наголошує дієтолог.
Скільки можна на день їсти часнику - дивіться у відео:
Вона також зазначає, що добова норма вживання часнику для однієї людини - це 2-3 зубчики.
"Правильне вживання часнику не тільки покращить смак ваших страв, але й ваше здоров'я", - резюмує Галина Незговорова.
Загалом, споживання невеликої кількості часнику натще щодня, як частину збалансованої дієти, може бути корисним для здоров'я. Проте, якщо ви маєте певні захворювання або переносите побічні ефекти, через вживання часнику, краще звернутися до лікаря для консультації і рекомендацій.
Також вас може зацікавити: