Виробники це приховують: в чому різниця між соком та нектаром - знають не всі

В чому різниця між соком та нектаром - який сік найкращий / Колаж Главред, фото: скріншот із відео YouTube, ua.depositphotos.com

Главред з'ясував, як вибрати в магазині якісний сік та, чим він відрізняється від нектару, морсу та сокового напою.

Сік, нектар, морс та соковий напій — це різні типи напоїв, які відрізняються за складом і вмістом фруктових або овочевих компонентів. Однак, не всі знають в очму полягає різниця між соком, нектаром, морсом та соковим напоєм. Про те, як вибрати 100% якісний сік в магазині розповів ведучий програми "Життя без обману" Олексій Душка.

Який має бути склад соку

Сік — це природний напій, який виготовляється з вибраних та стиглих фруктів або овочів. Він є джерелом вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Склад соку залежить від типу фруктів чи овочів, з яких він виготовлений. Зазвичай він містить воду, цукори (які можуть бути природніми або доданими), вітаміни (такі як вітамін С, вітаміни групи В, вітамін А) та мінерали (наприклад, калій, кальцій, магній).Олексій Душка наголошує на тому, що справжній сік має складатись на 100% із плодової частини. За його словами, щоменше плодової частини міститься в складі соку, то більше в ньому води.

До речі, раніше ми розповідали, що чоловік показав, як правильно вставляти трубочку в сік. Люди в мережі були настільки розбурхані, що публікація набрала тисячі коментарів і ретвітів.

"Щоменше плодової частини, то дешевше має кінцевий продукт. Але є плоди, з яких можна зробити лише морси або нектари. Бо сік з них буде або надто густим, або надто кислим. І це не вважається обманом або здешевленням. Виробникам дуже вигідно виробляти такі мультифруктові багатокомпонентні соки для того, щоб вам подорожче продати ябличний сік, у першу чергу", - зазначає ведучий.

Фото: скріншот із відео

Дивіться відео про те, яка різниця між соком, нектаром, морсом та соковим напоєм:

З чого складається нектар

Нектар складається зі соку фруктів або овочів, води та цукру. Головним компонентом є сік, який може бути вичавлений зі свіжих або консервованих фруктів. Часто використовуються фрукти з високим вмістом соку, такі як апельсини, яблука, персики або груші. Сік може проходити фільтрацію для видалення волокон та частинок фруктів, щоб нектар мав гладку консистенцію.

Олексій Душка наголошує на тому, що у складі нектару має бути щонайменше 25% плодової частини.

Фото: скріншот із відео

До соку додається вода, щоб зробити напій менш концентрованим і менш густим. Це робить його приємнішим для споживання і дозволяє розведення соку до бажаної консистенції. Додавання води також допомагає знизити кількість цукру на одиницю об'єму напою.

Водночас, експерт із харчування Наталя Мазурик у своєму Телеграм-каналі наголошує на тому, що якщо на упаковці зазначено "Без цукру", значить, виробник використовує підсолоджувачі.

"Виробники додають до складу нектару регулятори кислотності (наприклад, лимонну кислоту), цукровий сироп для покращення смаку, натуральні ароматизатори (залежно від того, з яких фруктів чи овочів виготовлений нектар)", - зазначає вона.

Хто така Наталія Мазурик

Наталія Мазурик - експертка з їжі, фуд-блогерка із Хмельницького. У своєму особистому блозі розповідає про здорове харчування дітей та дорослих.

З чого складається морс

Олексій Душка наголошує на тому, що відсоткова частка плодової частині у морсі не може бути менше за 18%.

Морс - це напій, який зазвичай виготовляється з варених або морожених ягід, фруктів або овочів, змішаних з водою та цукром. Основним інгредієнтом є ягоди, фрукти або овочі, які дають напою свіжий і природний смак.

Під час приготування морсу, ягоди, фрукти або овочі зазвичай розтираються або збиваються, щоб виділити сік та пюре. Це дозволяє використовувати максимальну кількість соку та аромату з сировини. Додавання води допомагає розведення соку та пюре до бажаної консистенції, зроблячи напій менш густим та концентрованим.

Останнім складником морсу є цукор. Він додається для покращення смаку та збереження напою. Кількість цукру може варіюватися в залежності від рецептури та смакових вподобань. Деякі виробники також можуть додавати лимонний сік або цедру для підвищення кислотності та освіження смаку морсу.

З чого складається соковий напій

Ведучий пректу "Життя без обману" зазначає, що масова частка плодовох частини у сокових напоях становить не менше 10%, все решта - це вода, натуральні ароматизатори, цукор і підсолоджувачі, натуральні барвники, регулятор кислотності (лимонна кислота). Експерт із харчування Наталя Мазурик додає, що такі компоненти зменшують користь питного продукту, а ще разом із ними до організму надходить велика кількість порожніх калорій.

Хто такий Олексій Душка

Олексій Володимирович Душка (31 серпня 1984, Дніпродзержинськ, Українська РСР, СРСР) — український журналіст, телеведучий, повідомляє Вікіпедія.

2005 року розпочав працювати на телеканалі «1+1». Починав як кореспондент «ТСН», спеціалізувався на журналістських розслідуваннях. 2009 року в етері «1+1» виходить спецпроєкт Душки «У бога за пазухою» про зловживання серед духовенства. За цю серію матеріалів отримує персональний «Телетріумф».

У 2010—2011 роках працював над проєктом «Особиста справа». Кожна програма присвячена окремій темі: викриття обману у супермаркетах, знахабніла мафія на кладовищах, тест питної води, результат.

З червня 2012 року був автором, редактором та ведучим програми «Територія обману» в якій споживчі дослідження перетинаються із провокаціями та експериментами. За неї 2012 року був номінованим на премію «Телетріумф».

З 2018 року був ведучим кулінарного шоу «Їмо за 100», куди запрошує відомих людей, разом готують страви вартістю до 100 грн.

З 2021 року веде програму «Прихована небезпека» на «ICTV» про загрози у повсякденному житті.

Яка різниця між соком, нектаром, морсом та соковим напоєм

Сік:

Нектар:

Морс:

Соковий напій:

Ці напої мають різні складові та відрізняються за складом, консистенцією та якістю, що робить кожен з них унікальним відповідно до виробничих процесів та вмісту фруктових складників.

Вам також може бути цікаво:

Новини заразКонтакти