Популярний вислів "присісти на доріжку": як він виник і що означає

Звідки пішов вислів "сісти на доріжку" / Колаж: Главред, фото: pexels

Серед українців дуже поширена традиція сідати на доріжку перед поїздкою.

Що дізнаєтесь:

В Україні майже всім відомий вислів "присядемо на доріжку". Це вже стало традицією - сісти на хвилинку перед виходом з дому, якщо ви відправляєтесь в дорогу.

Однак мало хто знає, звідки ж пішов цей вислів і чому так почали говорити. Главред розповідає про історію появи цього вислову.

Якщо вам подобаються такі матеріали, то пропонуємо прочитати: Будуть проблеми зі здоров'ям і фінансами: що не можна робити 9 листопада - прикмети.

Звідки пішов вислів "присісти на доріжку"

Є кілька версій походження цього вислову і звичаю. Наші предки вірили, що не можна поспіхом покидати своє житло, бо тоді домовик може покинути будинок і поїхати разом з господарем, залишаючи його без захисника.

Якщо ви присядете на доріжку, то покажете домовику, що ви не збираєтесь покидати його повністю.

Також вважалося, що слід перерахувати усі речі, які ви забираєте із собою в дорогу, щоб не забути їх в іншому місці. Віруючи люди читали молитву, сидячи перед дорогою. У молитві просили про удачу та збереження майна.

Крім того, у давнину, відправляючись у бій, воїн обов'язково повинен був сісти, щоб набратися сил від рідного дому. Якщо він не повертався живим, у помешканні залишалась його енергетика.

У наш час люди сідають на доріжку, думають про хороше і згадують, чи всі речі вони взяли.

Вас також зацікавить:

Новини заразКонтакти