Про що йдеться у матеріалі:
Пельмені давно вважаються традиційною стравою російської кухні, однак історичні факти свідчать про інше. Про справжнє походження пельменів розповів у відео на YouTube український історик Олександр Алфьоров.
Главред з'ясував, звідки взялись пельмені.
За словами Олександра Алфьорова, популярна думка про "російське походження" пельменів є неправдою.
«Пельмені традиційна російська страва? Брехня. Зараз я вам все розповім», — заявив історик.
Він наголосив, що пельмені з’явилися на території сучасної Росії лише наприкінці XV—XVI століття й не мають автентичного російського походження.
«Це страва з підкорених народів», — пояснив експерт.
Дивіться відео про те, яке справжнє походження пельменів:
Історик детально пояснив походження самої назви страви. За його словами, слово "пельмені" походить від мов народів комі або удмуртів.
«Отже, мовою народів комі або удмуртською мовою ця страва має звучання і назву пельнєнь, тобто "хлібне вушко"», — зазначив Алфьоров.
Експерт також звернув увагу на те, як у процесі асиміляції росіяни змінювали справжні назви.
«Ми знаємо, як росіяни часто перетворюють назви на щось таке от химерне. Гостомель називають Гастамель, Суми — Сумі і тому подібне. Тут та сама історія», — зауважив історик.
Олександр Алфьоров підкреслив, що привласнення чужої культури є типовою практикою для імперських народів.
«Це кухня підкорених народів, яку чергово вкрали і зараз називають традиційною російською кухнею окупанти», — підсумував експерт.
Вам також може бути цікаво:
Олександр Анатолійович Алфьоров — український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Автор понад 100 наукових статей; автор та співавтор книг, передає Вікіпедія.