Чому не можна казати "на Україні": вчителька закликала уникати серйозної помилки

Чому не можна казати "на Україні"/ колаж: Главред, фото: УНІАН, скрін

Насправді так казати неправильно – варто уникати такої помилки.

Ви дізнаєтеся:

Сполучення слів "на Україні" вживати неправильно. Коли ми говоримо про Україну, то правильно буде вживати прислівник "в".

Радимо також прочитати матеріал: Де три відмінності між качками: лише "геній головоломок" відповість за 12 секунд

Яким саме правилом потрібно керуватися, вживаючи прислівники зі словом Україна, пояснила вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".

"Чому неправильно говорити "на Україні", а треба говорити "в Україні" або "їду в Україну"? Та тому, що правило є таке, що у місцевому відмінку прийменники У та В вживаються з державами. Україна ж держава! Ви не будете зі мною сперечатися? Так-от, в Україні, у Німеччині, в Індії", – зазначила Чернишова.

А ось з регіонами вживається прийменник "на" у місцевому відмінку: на Львівщині, на Поділлі, на Дніпропетровщині.

Дивіться відео про те, чому не можна казати "на Україні":

Як раніше повідомляв Главред, Ольга Багній пояснила, як правильно казати – "оранжевий" чи "помаранчевий". Насправді не всі здогадуються про важливий нюанс у вживанні цих слів.

Також раніше вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова пояснила, чому потрібно казати "Миколович" і "Миколівна". Насправді якщо батька звати Микола, на дітей неправильно казати "Миколайовичі".

Вас також може зацікавити:

Хто така Світлана Чернишова?

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Новини заразКонтакти