Відомий блогер та хімік Гліб Репіч вирішив перевірити наскільки українці пам'ятають шкільні уроки та записати, чи знають вони, чому направді небо - синє. Відповідне відео він опублікував у своєму Instagram попередньо зазначивши, що за правильну відповідь можна отримати чарівний букет.
Відповідаючи на питання блогера, більшість опитаних ним українців не знали правильну відповідь на питання, деякі навіть починали згадувати ім'я шкільної вчительни з географії.
Ось деякі відповіді, які називали учасники "міні-вікторини":
Однак, одна із дівчат змогла назвати правильну відповідь і отримати завітний весняний букет від Гліба Репіча.
"Тому що через шари атмосфери кольори розсіюються. Є спектр з деяких кольорів і ті, що менше - вони розсіюються, а саме це синій, фіолетовий, типу в тих тонах", - зазначила дівчина.
Репіч Гліб - український біохімік, кандидат хімічних наук. Фіналіст премії Global Teacher Prize Ukraine. Займається популяризацією науки через власні соціальні мережі.
Світло від Сонця є білим, що означає, що воно складається з усіх кольорів видимого спектра, а коли воно потрапляє в атмосферу, воно взаємодіє з молекулами повітря та іншими частинками, що призводить до розсіювання світла. Цей процес, відомий як розсіювання Релея, пояснює, чому небо здається синім.
Розсіювання Релея створює ефект, коли світло з коротшими довжинами хвиль (синє та фіолетове) розсіюється більше, ніж світло з довшими довжинами хвиль (червоне та жовте). Таким чином, коли дивимося на небо, більше синього світла розсіюється в усіх напрямках, що призводить до того, що ми сприймаємо небо як синє.
Хочча фіолетове світло розсіюється ще більше, ніж синє, наші очі менш чутливі до фіолетового кольору, і частина фіолетового світла поглинається атмосферою. Таким чином, коли Сонце знаходиться високо над горизонтом, ми спостерігаємо синє небо, а на заході та сході Сонця бачимо теплі кольори червоного та жовтого, оскільки світло проходить крізь більшу товщину атмосфери.
Дивіться відео про те, чому небо синє:
Вам також може бути цікаво: