Ви дізнаєтесь:
Закриті двері у будинку — це джерело проблем для господарів, адже кішка може годинами нявкати й дряпати, поки не отримає доступ до іншої кімнати. Главред розбирався, чому котів нервують зачинені двері.
Експерти кажуть, що тут відіграє роль як еволюція, так і самі власники домашніх улюбленців.
Частково це пов'язано з тим, що коти допитливі і мають страх щось пропустити, - розповідає сертифікований ветеринар доктор Карен Суеда, якого цитує Live Science.
«Це на кшталт: «Я не знаю, що на іншій стороні, і я хочу піти подивитися і з'ясувати це», - пояснює ветеринар.
Подібний контроль допомагає їм вижити в дикій природі, але він може призвести до поведінки, яку ми можемо вважати дивною.
Джейн Ерліх аналізує поведінку котів і визначає три основні фактори, які викликають у них стрес, називаючи їх "трьома жахливими С": коти не люблять відсутність вибору, відсутність контролю над ситуацією та зміни. Хоча коти не обов'язково хочуть брати участь у тому, що відбувається за дверима, вони все ж прагнуть знати, що там коїться, стверджує вона.
Коти також люблять увагу з боку господарів, якої позбавляють зачинені двері. Дослідження 2017 року, опубліковане в журналі «Поведінкові процеси», свідчить, що більшість котів надають перевагу взаємодії з людиною.
Зоопсихологи зазначили, що кішки часто не розуміють, що зачинені двері не назавжди, а всього лише на деякий час. Коли їм перекривають доступ до звичних місць, де вони звикли відпочивати або їсти, вони починають відчувати стрес.
Читайте також:
Live Science — один із найбільших та найавторитетніших науково-популярних сайтів. Він розповідає про останні відкриття, новаторські дослідження та захоплюючі прориви, які впливають на весь світ.