Чому казати "металобрухт" – неправильно: яке слово варто використовувати натомість

Чому казати "металобрухт" – неправильно/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін

Це слово здається дуже звичним, але варто його уникати, адже так казати неправильно.

Часто коли говорять про різноманітні металеві предмети, які здають на переробку, можна почути слово "металобрухт". Але не усі здогадуються, що насправді так казати в українській мові неправильно.

Радимо також прочитати матеріал: Що означає "варити воду": мало хто знає правильну відповідь

Хоч це слово і є таким звичним, його варто уникати, адже у ньому криється одна серйозна помилка. Автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, як саме варто заміняти це слово.

"Металобрухт – таке звичне слово, але є одне "але". Не варто додавати до слова "брухт" ще й "метало". Тому що брухт складається тільки з металевих предметів. Тому немає сенсу казати "металобрухт". Просто "брухт". Ось так правильно", – зазначив Багній.

Дивіться відео з поясненням, чому казати "металобрухт" – неправильно:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

У Тлумачному словнику української мови подається таке значення слова "брухт": "ламані або придатні тільки для переробки металеві предмети".

Раніше Ольга Багній розповіла, що означає "варити воду". Досить часто таке словосполучення сприймають буквально. Але воно має переносне значення, про яке знають не усі.

Також раніше Ольга Багній розповіла, як правильно – "швИдкісний" чи "швидкіснИй" поїзд. Дуже часто це слово вимовляють неправильно.

Вас також може зацікавити:

Новини заразКонтакти