Про що йдеться:
В Україні зафіксовано рекордне зростання цін на курячі яйця. Серед основних причин – скорочення поголів’я курей через бойові дії, зростання вартості виробництва та проблеми з логістикою, повідомляє Главред.
Як попереджалося раніше, взимку різко зросте ціна на важливий продукт. Витрати на утримання курей збільшились, тому ціни на яйця можуть продовжити зростання.
Це змусило господарів, які тримають курей, замислитися, як забезпечити несучість птиці в зимовий період. Побутує помилкова думка, що кури взимку не здатні нести яйця. Насправді це частково пов’язано із сезонною линянням, але основними факторами залишаються неправильне утримання та недостатнє харчування.
Однією з головних причин зниження несучості взимку, за словами фермерки Тетяни Рибаченко, є короткий світловий день. Особливо це стосується курей, які постійно перебувають у курнику без можливості вигулу. Водночас у птахів, які проводять час на вулиці, така проблема виникає значно рідше.
"Якщо ви тримаєте курей у закритому приміщенні, важливо за цим слідкувати. Треба ставити лампочку і таймер, який досвідчуватиме день. Бажано робити додатково освітлення вранці – краще курку розбудити раніше, ніж пізніше", - каже Тетяна Рибаченко.
Птахівниця порекомендувала, якщо світловий день починається о сьомій, то лампу треба вмикати за дві години до цього.
Досвідчені птахівники радять встановити освітлення в курнику, щоб збільшити несучість. Для цього підійде навіть невелика лампа або ліхтарик на сонячній батареї. Увімкнення світла вночі може суттєво збільшити кількість яєць. До того ж освітлення полегшує догляд за курником і збір яєць.
Більше цікавих новин:
Найпоширенішими у вживанні є курячі яйця. Хоча будь-які пташині яйця можуть бути вжиті в їжу людиною. Існує практика вживання яєць деяких рептилій (наприклад, черепах).
Попри харчову цінність яєць, їхнє споживання може завдати шкоди здоров'ю у зв'язку з можливістю зараження сальмонелою або алергією на яєчні білки.
Білі яйця однаково корисні, як і коричневі. Колір шкаралупи - це всього лише генетична ознака, він ніяк не впливає на поживну цінність, смак або свіжість.
Найкраще місце для яєць - холодильник. За температури нижче 6°C бактерії сальмонели не розмножуються.
Яйця зберігаються довше, якщо покласти їх гострим кінцем донизу. Річ у тім, що на тупому кінці є повітряна бульбашка, в якій можуть бути бактерії, тож є ймовірність, що під час перевертання вони потраплять до яйця.
Яйця не можна зберігати з продуктами, що сильно пахнуть. Завдяки пористій шкаралупі вони легко вбирають сторонні аромати.
Холестерин, що міститься в яйцях, не є небезпечним. Лецитин, якого багато міститься в яєчному жовтку, допомагає підтримувати рівень холестерину в нормі, запобігаючи розвитку серцево-судинних захворювань.