Коротко:
Досвідчені господині давно взяли на озброєння простий, але дієвий кулінарний трюк, який стане в пригоді кожному. Про нього розповідає Главред з посиланням на ТСН.
На перший погляд, варіння яєць — це елементарне завдання. Проте навіть у досвідчених кулінарів часто виникають труднощі: шкаралупа тріскається, білок витікає, а його колір змінюється.
Як відомо, дуже часто курки не хочуть радувати господарів яєчками в холодну пору. Однак експерти розповідали, як зробити так, щоб кури неслися взимку.
Це не тільки псує вигляд готового продукту, але й збільшує ризик проникнення шкідливих бактерій у воду. Однак засмучуватись не варто, адже вирішити ці проблеми можна за допомогою звичайного лимона.
Завдяки цьому простому методу яйця залишаться цілими, їх буде легко чистити, а поверхня стане гладкою і привабливою.
Інші цікаві лайфхаки та поради:
Найпоширенішими у вживанні є курячі яйця. Хоча будь-які пташині яйця можуть бути вжиті в їжу людиною. Існує практика вживання яєць деяких рептилій (наприклад, черепах).
Попри харчову цінність яєць, їхнє споживання може завдати шкоди здоров'ю у зв'язку з можливістю зараження сальмонелою або алергією на яєчні білки.
Білі яйця однаково корисні, як і коричневі. Колір шкаралупи - це всього лише генетична ознака, він ніяк не впливає на поживну цінність, смак або свіжість.
Найкраще місце для яєць - холодильник. За температури нижче 6°C бактерії сальмонели не розмножуються.
Яйця зберігаються довше, якщо покласти їх гострим кінцем донизу. Річ у тім, що на тупому кінці є повітряна бульбашка, в якій можуть бути бактерії, тож є ймовірність, що під час перевертання вони потраплять до яйця.
Яйця не можна зберігати з продуктами, що сильно пахнуть. Завдяки пористій шкаралупі вони легко вбирають сторонні аромати.
Холестерин, що міститься в яйцях, не є небезпечним. Лецитин, якого багато міститься в яєчному жовтку, допомагає підтримувати рівень холестерину в нормі, запобігаючи розвитку серцево-судинних захворювань.