Деякі господині впевнені, що потрібно мити курячі яйця перед використанням. Нібито, це допомагає видалити бруд, мікроби та інші забруднення, які можуть бути на шкаралупі. Однак, експерти вважають цю думку хибною. Нутриціолог та фізіолог Ольга Дорош у своєму Instagram відповіла на поширене питання про те, чи потрібно мити яйця перед приготуванням.
За її словами, кури та інша домашня птиця можуть переносити бактерії сальмонели на шкарлупі через контакт із фекаліями. Крім того, ці бактерії можуть міститись і всередині яєць.
За даними CDC (Центру з контролю й профілактики захворювань США) з кожних 20 000 яєць одне - заражене сальмонелою.
Нутриціолог зазначає, що миття яєць перед приготуванням може збільшити ризик зараження сальмонелою, оскільки вода, особливо холодна, може "всмоктуватись" в яйце через пори в шкаралупі.
Вона наголошує, що для того, щоб очистити яйце від курячих фекалій або сміття можна дотримуватись наступних рекомендацій.
Крім того, Ольга Дорош з посиланням на FDA (управління з продовольства і медикаментів США) зазначає, що варто уникати миття яєць в кухонній раковині.
"Це допоможе запобігти забрудненню кухонних поверхонь. Якщо це неможливо, продезинфікуйте всі поверхні та раковину після очищення яєць", - написала вона.
Ольга Дорош наголосила на тому, що не можна намивати яйця наперед та зберігати їх в мокрому вигляді в холодильнику. Також, загалом не варто зберігати яйця на балконі, в коморі, тощо.
Дієтолог категорично не радить замочувати яйця у воді, спецрозчинах, тощо.
Вона застерігає від тертя яєць губкою або іншими засобами. Адже, внаслідок таких дій може пошкодитись оболонка яйця і сальмонела "помандрує всередину яйця".
Ольга Дорош - дипломований нутриціолог і фізіолог, співзасновниця школи здорового харчування NODIET. Отримала ступінь магістра на Біологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка, де вивчала фізіологію людини і тварин. Свої знання з нутриціології Ольга здобула у Fitness Academy, Olimpia, USDA, Stanford University, LMU, і вона отримує сертифікацію PN1. Займається нутриціологією з 2015 року, маючи за плечима 8 років наукової діяльності в галузі фізіології та медицини.
Вам також може бути цікаво: