Про що йдеться:
Чи задумувались ви коли-небудь, чи бачили в своєму житті маленьке пташенятко голуба? Дорослих представників цих крилатих можна зустріти в будь-якому місті. Хтось любить їх підгодовувати, а хтось вважає їх проблемою, але вони є всюдисущими. То де ж вони ховають своє потомство? Не можуть же вони бути єдиними в природі, хто народжується одразу дорослим. Видання Вirdsandblooms дає відповідь на це запитання, пише Главред.
До речі, орнітологи також пояснили, чому в Україні масово зникають горобці. Необхідно максимально створювати для них місця для гніздування, забезпечувати кормові бази взимку та працювати над зменшенням забруднення.
Більшість голубів формують тривалі пари та залишаються з обраним партнером якомога довше. Якщо один із них гине, другий з часом знаходить нового партнера, хоча це може статися не відразу. Самець, який готовий до спаровування, обирає місце для гнізда і починає привертати увагу самки — він ходить навколо, воркує, надувається і загалом намагається справити враження. Спаровуються голуби протягом усього року, але зазвичай уникають гніздування в найхолодніші місяці.
Голубів одомашнили настільки давно (до 10 тисяч років тому), що ми точно не знаємо, де їхнє первісне середовище. Сьогодні їх можна побачити по всьому світу, особливо у містах, де багато людей. Голуби зазвичай гніздяться в печерах або на скелях, тож у містах вони часто шукають подібні місця — підвіконня високих будівель, піддашки, порожні будівлі.
Голуби (лат. Columba), - рід птахів із сімейства голубиних.
Довжина крила 20-27 см, маса 200-650 г. Населяють Євразію, Африку та Австралію. Найпоширеніший вид із цього роду - сизий голуб, повідомляє "Вікіпедія".
Коли пара готова до гніздування, самець приносить самці гілочки та інші матеріали, а вона поступово будує гніздо. Спочатку воно може виглядати ненадійно, але оскільки голуби часто використовують одне й те ж гніздо багаторазово, воно з часом перетворюється на міцну конструкцію.
Через тиждень-два після спаровування самка відкладає яйця — зазвичай два, іноді одне або три. Яйця білі і нагадують курячі, але значно менші (до 4 см завдовжки).
І самець, і самка насиджують яйця, що займає 16–19 днів. Коли вилуплюються голубенята, вони беззахисні і цілком залежать від батьків.
Голуби — уважні батьки: обоє займаються вигодовуванням пташенят. Вони виробляють спеціальну речовину — «голубине молоко», яке містить корисні речовини для захисту імунітету і схоже за дією на грудне молоко (хоча виробляється в зобі, а не в залозах). Обоє батьків годують голубенят цим молоком протягом перших 10 днів їхнього життя.
Молоді голуби залишаються в гнізді близько чотирьох-п'яти тижнів і виглядають дорослими, коли готові вилітати. Тому помітити на вулиці молодого голуба важко — до моменту виходу з гнізда вони вже схожі на дорослих.
Після виходу з гнізда молоді голуби починають самостійне життя. Їхні батьки, тим часом, готуються до наступного виводка, оскільки сизі голуби можуть вирощувати до п’яти виводків на рік.
Молоді приєднуються до нових зграй, а через кілька місяців також починають спаровуватися і виводити потомство, яке, знову ж таки, рідко кому вдається побачити.
Інші цікаві новини: